Vízilabda

Vízilabda – Bemutatkozott a brit válogatott az OB I-ben

Hétvégén megkezdődtek a vízilabda női OB I küzdelmei. A sorozatban ezúttal nemcsak klubcsapatok, hanem egy válogatott, a britek nemzeti együttese is képviselteti magát. A Fekete Szilveszter irányította gárda az első fordulóban a bajnoki cím védőjével, a Dunaújvárosi Főiskola csapatával mérkőzött. Az összecsapáson a britek gólgazdag találkozón maradtak alul 16-11 arányban.

Pedig a meccs nem a dunaújvárosiak szája íze szerint indult, az első nyolc percet követően Winstanlay-Smithék 2-1-re vezettek. A második negyedben viszont Keszthelyi Rita vezérletével átvette Dunaújvárosi Főiskola a vezetést (6-4). A nagyszünet után, a harmadik játékrészben Menczinger Kata, Kovács Dóra, Primász Ágnes és a már említett Keszthelyi Rita találatainak köszönhetően eldőlt a meccs (12-7). A záró negyed 4-4-es döntetlent hozott.