Vízilabda

Vízilabda: Az Eger nyert, a Szeged és a Vasas pontokat hullajtott

A címvédő ZF-Eger számára nem jelentett gondot az FTC Fisher Klíma legyőzése hazai medencében. Az első két negyedben az FTC jól tartotta magát, ugyanis a címvédő csak két gólos előnyre tudott szert tenni. A harmadik felvonásban, már Gerendás György csapatának az akarata érvényesült, amely ezt a nyolc percet 4-0-ra megnyerte. Az utolsó játékrészben további három góllal növelte előnyét a hazai csapat, így a vége 17-8 lett. A győztes alakulatból kiemelhetjük Biros Pétert, Hosnyánszky Norbertet és Varga Zsoltot. Mindhárman háromszor voltak eredményesek.

Az Eger számára jól alakult a 13. forduló, ugyanis a Szeged, a Szolnok és a Vasas is pontot vesztett. A tabella második helyén álló A-HID Szeged Beton VE a harmadik helyezett Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP ellen szállt vízbe. A két kapus (Baksa Lászó, Decker Attila) parádéját hozó mérkőzés igazságosnak mondható pontosztozkodással végződött (6-6). A hazaiak hat találatából az Aaron Younger, Somogyi Balázs duó négyet vállalt magára. A másik oldalon Tiberiu Negrean volt a legeredményesebb. A román játékos 2 gólt dobott.

A TEVA-Vasas UNIQA a Groupama Honvéd otthonában játszott döntetlent. Az első negyedet egy góllal a Honvéd nyerte meg, míg a második ugyanekkora különbséggel a Vasasé lett. A harmadik (2-2) és a negyedik (4-4) negyedben egyik csapat sem tudott felülkerekedni a másikon. A Honvéd legjobbja Gór-Nagy Miklós volt, aki háromszor vette be Barabás Botond kapuját. A Vasasnál a horvát válogatott alappillére Miho Boskovic vitte a prímet, a maga 3 találatával.

Az Orvosegyetem Sport Club megszerezte első győzelmét a 2011/2012-es szezonban. Az OSC a Hajós uszodában 10-7-re győzte le a PVSK-Füszért. A győztes csapatban Benczur Márton 4, míg Szécsi Dávid 3 gólig jutott.