Vízilabda

Vízilabda: A Vasas kiütötte az Egert

A TEVA-Vasas-UNIQA nagyszerűen kezdete a ZF-Eger elleni csúcsrangadót, ugyanis az első negyedben négygólos előnyre tett szert. A második harmadban sokáig gól képtelenek voltak a csapatok, mígnem a 3. percben a Vasas Vámos Márton találatával megtörte a ”csöndet”. Az angyalföldi alakulat 5-0-ra vezetett. A negyed végére Bátori Bence találatával 5-1-re módosult az állás. A harmadik negyedet 2-1-re nyerte meg az Eger, de a Vasas háromgólos előnyel kezdhette meg az utolsó 8 percet. A hazai együttes az utolsó felvonást 3-2-re, míg a mérkőzést 9-5-re nyerte meg. A Vasasban Kiss Gergely 3, míg Katonás Gergely és Drasko Brguljan 2-2 gólt dobott. A címvédő legeredményesebb játékosa Hosnyánszky Norbert volt. A válogatott vízilabdázó kétszer vette be a Vasas kapuját.

A tabella első helyén álló A-HID Szeged Beton VE kiütötte a KALO MÉH CS and K Szentesi VK együttesét. A Bajnokok Ligájában is érdekelt szegedi alakulat az első félidőt 9-4-re nyerte meg. A Szeged az utolsó két negyedet is magabiztosan nyerte meg, így a vége 20-7 lett. Érdekesség, hogy az utolsó 8 percben 5-1-re nyert a Beton. A vendégek legjobbja Joseph Kayes volt, aki ötször vette be a Szentes kapuját. Az új-zélandi centeren kívül kiemelhetjük, még Varga Pétert, Kiss Csabát és Somogyi Balázst is. Mindhárman három gólt jegyzetek.

A negyedik helyezett Groupama-Honvéd idegenben fektette két vállra a Szolnoki Dózsa-KÖZGÉP-et. Az első negyedet a Honvéd nyerte meg 2-1-re, majd a következő 8 percben a hazai csapat három gólt vert ellenfelére. A harmadik játékrészben 2-2-re végzett a két alakulat, így az utolsó negyed előtt a Szolnok 6-4-re vezetett. Vad Lajos tanítványai az utolsó felvonásra összeszedték magukat. Ezt a 8 percet 3-0-ra nyerték meg, így a Honvéd 7-6-ra győzedelmeskedett az ötödik helyen álló Szolnok ellen. A győzelmet jelentő találatot Salamon Ferenc dobta.

A Debrecen magabiztos játékkal győzte le az FTC-Fisher Klímát. A hazai együttes úgy nyerte meg a találkozót 13-5-re, hogy még negyedet sem veszített. A győztes csapat legjobbja Szasa Misics volt, aki ötször vette be a zöld-fehérek kapuját. Az OSC Szécsi Dávid (4 gól) vezetésével nyert a BVSC-Zugló otthonában. A PVSK-Fűszért Hangay Róbert (4 gól) irányításával diadalmaskodott a Kaposvári VK ellen.