Vízilabda

Vízilabda: A Vasas ásza vezette győzelemre a horvátokat

A csalódást keltő januári eindhoveni vízilabda Európa-bajnokság után először szált vízbe a horvát válogatott. Mint ismert Ratko Rudic csapata a kontinensviadalon csak a 9. helyet szerezte meg, pedig címvédőként utazott az EB-re. Nos, a pocsék eredmény, már a múlté, ugyanis a FINA Világliga negyedik fordulójában a horvát válogatott magabiztos győzelmet aratott Németország ellen.

A Magdeburgban megrendezett mérkőzést végig Rudicék irányították. A hazaiaknak csak az első és a harmadik negyedben volt esélyük megcsípni a horvátokat, de végül is egyetlen felvonást sem tudtak megnyerni Hagen Stammék. A győztes csapatban Maro Jokovic és Sandro Sukno is 3-3 gólt dobott.

Rajtuk kívül a TEVA-Vasas-UNIQA  légiósa, Miho Boskovic is remekül játszott. A magyar csapat ásza kétszer volt eredményes. A vesztes alakulatban Marc Politze 400. alkalommal szerepelt a német válogatottban. A harminchat esztendős játékos két gólt jegyzett.

A horvátok győzelmükkel megnyerték a B csoportot, ezzel kvalifikálták magukat a Világliga szuperdöntőjébe, amelyet június 12. és 17. között a kazahsztáni Almaty városában rendeznek meg.