Vízilabda

Vízilabda: A Vasas ásza mentette meg a horvátokat az égéstől

A macedón vízilabda válogatott közel állt ahhoz, hogy legyőzze a regnáló Európa-bajnok, Horvátországot a FINA Világliga harmadik fordulójában. Ratko Rudic csapatának teljesítménye elfogadhatatlan volt, elképzelhető, hogy a horvátok nem vették komolyan a találkozót, de egy olyan válogatottat mint Macedónia becsukott szemmel is több góllal kellett volna megvernie. Érdekesség, hogy a macedónok, eddig három tornán vettek részt (1 VB, 2 EB), a legjobb eredményük a 2008-as Európa-bajnokságon volt, akkor a nyolcadikak lettek.

A horvátokat a Vasasban játszó Miho Boskovic és a Pro Reccoban vízilabdázó, Sandro Sukno mentette meg az égéstől. Mindkét játékos 3-3 gólt lőtt a mérkőzésen. Rudic játékosai az utolsó negyed előtt 9-6-ra vezetettek, a végén mégis izgulniuk kellett a horvátoknak, ugyanis a találkozón négy gólt dobó, Daniel Benic vezetésével a hazaiak 9-8-ra felzárkóztak. Több gól, azonban nem született, így a horvátok, ha szenvedve is, de két vállra fektették Stevan Nonkovic csapatát.

A játéknap másik mérkőzésén Románia Isztambulban ütötte ki a törököket. A románok a 4-4 gólt dobó Cosmin Radu és Nicolae Diaconu vezetésével 16-3-ra nyertek.