Vízilabda

Vízilabda: a románok ellen kezdenek a magyarok!

""

Magyarország férfi vízilabda-válogatottja fél évtizednyi szünet után újból részt vesz a Világligában, amelyben legutóbb 2007-ben szerepelt. A berlini szuperdöntőben bejutott a fináléba a nemzeti csapat, igaz ott vereséget szenvedett Szerbiától (9-6).

Érdekesség, hogy a részvételért jelentős összeget kell kifizetni, igaz a végső győztes 100 ezer dollárt kap. Az Európából induló válogatottaknak október 1-jéig 10 ezer dollárt, majd újabb két héten belül 15 ezer dollárt kell átutalniuk a FINA számlájára.

Visszatérve a 12. Világligára. A magyar válogatott október 31-én Románia ellen kezdi meg a szereplését. Hosnyánszky Norberték november 3-án a regnáló világbajnok és az olimpiai ezüstérmes Olaszország ellen játszik hazai pályán. A harmadik mérkőzésünk 2013. január 30-án Oroszország ellen lesz.

A magyar csapat három nappal később Romániát látja majd vendégül. Március 27-én Olaszországban játszik a válogatott, amely március 30-án Oroszország ellen fejezi be a csoportküzdelmeket.