Magabiztos vb-rajt a magyar férfi vízilabda-válogatottól

Magyarország nyerte a Montenegró elleni csoportrangadót.

A magyar férfi vízilabda-válogatott győzelemmel mutatkozott be a hazai rendezésű világbajnokságon: Märcz Tamás együttese négy góllal, 12-8-ra verte a montenegróiak legjobbjait.

Az A betűjelű csoport kedd esti rangadóján a magyar válogatott számított esélyesnek, egyfelől azért, mert a montenegróiaknál a tokiói olimpiát követően jelentősen átalakult a keret, másfelől a tavalyi ötkarikás játékokon bronzérmes Märcz-alakulat a legutóbbi világliga-sorozat csoportkörében két alkalommal is öt góllal verte első budapesti vb-ellenfelét.

A Hajós uszoda nagymedencéjében - telt házat jelentő hatezer lelkes szurkoló előtt - Vámos Márton szerzett vezetést, Pohl Zoltán alakította 2-1-re az állást, majd Zalánki Gergő balkeze villant, de erre is volt válasz (3-3).

A második negyed elrontott montenegrói büntetővel indult, kevéssel később azonban már bevették a magyar kaput (3-4). Jansik Szilárd látványos húzással egyenlített, Zalánki révén pedig újfent "hazakerült" a vezetés, sőt harmadik védhetetlen lövésével már 6-4 volt "ide".
A harmadik játékrész első felét kihagyott helyzetek jellemezték mindkét oldalon, míg nem jött Varga Dénes, akinek parádés ejtését - hosszas videózás után - gólnak ítélték. Röviddel később pedig Vámos baljából talált utat a hálóba a labda (8-4). A kilencedik magyar találatra sem kellett sokat várni: Jansik távoli parádés ejtése ért célt. A délszlávok a negyed hajrájában tudtak közelebb zárkózni (9-6).

A befejező nyolc perc újabb montenegrói emberelőnyös góllal kezdődött (9-7), ám mielőtt vérszemet kapott volna az ellenfél, Zalánki nagyszerű lövéssel alakította ismét megnyugtatóvá a különbséget (10-7). Angyal Dániel gólja után pedig a világbajnoki újonc Burián Gergely is betalált, így 12-8-as magabiztos győzelemmel kezdte vb-szereplését a magyar csapat.

A válogatott csütörtökön a brazilokkal, szombaton a georgiaiakkal játszik 21.00 órától a Margitszigeten.
A mérkőzés legjobbjának járó, Benedek Tiborról elnevezett különdíjat a 19 lövésből 11-et hárító Vogel Soma kapta.

Férfi vízilabdatorna, A csoport, 1. forduló:
Magyarország-Montenegró 12-8 (3-3, 3-1, 3-2, 3-2)
gólszerzők: Zalánki 4, Vámos, Jansik 2-2, Pohl, Varga, Angyal, Burián 1-1, illetve Petkovic 4, Banicevic, Radovic, Averka, Mrsic 1-1

Magyarország:
Vogel Soma - Vámos Márton, Mezei Tamás, Angyal Dániel, Varga Dénes, Pohl Zoltán, Jansik Szilárd, csere: Lévai Márton (kapus), Zalánki Gergő, Manhercz Krisztián, Burián Gergő, Hárai Balázs, Nagy Ádám

Borítókép: MTI/koszticsák Szilárd