Idegenben is öt góllal nyert a magyar férfi vizilabda-válogatott

A második negyedben remekelt a magyar csapat.

A magyar férfi vízilabda-válogatott 16-11-re nyert Montenegróban a világliga európai selejtezőjének szerdai játéknapján.

Eredmény, európai selejtező, A csoport:
Montenegró-Magyarország 11-16 (3-3, 2-7, 4-4, 2-2)

a magyar gólszerzők: Bedő, Csacsovszky, Konarik, Manhercz, Nagy Á. 2-2, Burián, Erdélyi, Jansik, Német, Vadovics, Vigvári 1-1

A két csapat januári mérkőzését 14-9-re a magyarok nyerték Győrben, és mivel a csoport harmadik tagja, Románia visszalépett a sorozattól, a Kotorban rendezett találkozó végeredményétől függetlenül biztos volt, hogy a montenegrói és a magyar együttes is továbbjut a világliga európai selejtezőjének döntőjébe.

A hazaiak kezdtek jobban, 3-1-re elléptek, ám az első negyed végén már döntetlen volt az állás, a remekül sikerült második játékrész után pedig már 10-5-re az olimpiai bronzérmes vendégek vezettek. Végül csak ezt az egy negyedet nyerték meg a magyarok, de ez is elegendőnek bizonyult a magabiztos sikerhez.

Borítókép: waterpolo.hu