A világbajnok olaszok megállították a Benedek-csapatot a Szamarcidisz Kupán

A magyar férfi vízilabda-válogatottat a montenegróiak (8-6) és a szerbek (10-8) felett aratott pénteki győzelmei után a szombati első meccsen az olaszoknak már sikerült megállítaniuk: a világbajnoki címvédő kétgólos vereséget mért Benedek Tibor csapatára a görögországi Szamarcidisz Kupán.

A vlv.hu szakportál helyszíni tudósítása szerint az olimpiai bajnok Hosnyánszky Norbert lőtte a meccs első gólját (1-0), utána azonban két olasz találat következett.

A center Hárai Balázs egyenlített (2-2), s a vezetést is visszavehette volna a gárda, ha Szivós Márton nem ront büntetőt. Ehelyett újabb talján dupla következett, így 4-2-es olasz előny mellett vonulhattak el a nagyszünetre a csapatok.

A harmadik negyed is a "kettősség" jegyében indult: Varga Dénes ötméteresével és Tóth Márton szép góljával 4-4-re módosult az állás. Emberelőnyből azonban az olaszok is eredményesek voltak, majd egy újabb hat az öt ember elleni támadási lehetőségükkel is éltek.

A befejező nyolc percben a zárkózás esélyét többször is elrontotta a magyar válogatott, a hajrában például azzal, hogy Bátori Bence ötméteresét védte a rivális kapusa. Mivel a zárónegyed nem hozott gólt, 6-4-re nyert Olaszország.

Benedek Tibor így nyilatkozott a honlapnak:

"nagyon jó mérkőzést játszottunk, természetesen a hibákkal együtt. Teljes mértékben meg voltam elégedve a csapat munkájával. Az azért látszik, hogy ez már a harmadik mérkőzésünk volt itt, ráadásul reggel. Az olaszok eddig egy meccsel kevesebbet játszottak, annyival jobb erőben is voltak. A fáradtság rovására írom, hogy csak négy gólt tudtunk lőni, illetőleg nyilván jó kapusuk van, akitől azért nem szabad ennyire megijedni. A fejlődési lehetőségeink óriásiak."

Még szombaton újból vízbe száll a magyar válogatott: este nyolc órától a házigazda görögök következnek.

A torna végső sorrendjét a vasárnapi "magyarmentes" program, a szerb-olasz és görög-montenegrói meccsek eredménye alakítja ki.