A magyar lányok nem adták alább az Eb-aranynál!

EURÓPA-BAJNOKI CÍMET nyert a női pólóválogatott, miután a péntek esti, belgrádi döntőben 9-7-re legyőzte azt a holland csapatot, amelytől a rajton simán kikapott. Ez a harmadik Eb-aranyunk női vízilabdában. A Bíró-együttes ezzel kijutott a riói olimpiára.

A két csapat tizenkét nappal ezelőtt a csoportküzdelmek nyitófordulójában találkozott egymással, a hollandok akkor úgy nyertek 14-10-re, hogy a mérkőzés egyes szakaszában már nyolc góllal is vezettek. Bíró Attila szövetségi kapitány az olaszok elleni elődöntő után azt ígérte, a gárda most nem fogja elkövetni ugyanazokat a hibákat.

A magyarok két jó védekezés után mindkét támadásukban emberelőnyhöz jutottak, a másodikat Antal Dóra révén ki is használták. A hollandok harmadik akciójukra kerültek fórba, és gyorsan egyenlítettek is. Nem sokkal később megszületett az első akciógól, Kisteleki Hanna hatalmas lövése a felső lécről befelé csorgott a vízen a kapuba, pillanatokkal később pedig már a vele szemben befújt emberelőnyt váltotta gólra a rivális (2-2). Tóth Ildikó harcosságának köszönhetően jöhetett a harmadik magyar emberelőny, Bíró Attila időt kért, a megbeszélt figura végén pedig Illés Anna szerezte meg a vezetést (3-2). A negyed utolsó másodperceiben emberelőnyben támadhatott a rivális, s a dudaszó pillanatában egyenlített.

Két perc telt el a második játékrészből, amikor Bujka Barbara forgatta be emberét, aki szabálytalanul állította meg, az ötméterest pedig a sértett értékesítette (4-3). A hollandok tapadtak,  Yasemin Smit pattintott gyönyörűen Gangl Edina feje fölött a hálóba (4-4), majd ötmétereshez jutottak, de a magyar kapus könnyedén hárította a gyenge büntetőt. A hollandok kezdték átvenni az irányítást, és egy átlövésből megszerezték a vezetést. A magyarok ellen sorozatban fújták be a kontrákat, illetve az emberelőnyöket, ennek ellenére megúszta ezt a néhány percet Bíró Attila együttese anélkül, hogy tetemes hátrányba került volna (4-5).

A nagyszünet után rögtön egyenlített a magyar csapat: Bujka remekül fordult le és lőtt a kapuba (5-5). A túloldalon jött a "szokásos" fór, de a magyar blokkok erdejében elakadt a labda. Az ellentámadásnál létszámfölénybe került a magyar válogatott, a figura végén Takács Orsolya szerezte meg a vezetést (6-5). Ám nem tartott sokáig az öröm, a hollandok fórból egyenlítettek. A magyar csapat mintha kissé fáradt volna, ugyanakkor ez csak támadásban látszódott meg, a védekezésben mindig akadt egy-két besegítő kéz, vagy ott volt a helyén Gangl. Fél perccel a negyed vége előtt emberelőnybe került a magyar csapat, a befejező pedig Kisteleki volt a jobb szélen. A hollandok ugyanakkor újra az utolsó másodpercben szereztek gólt (7-7).

Több mint három perc telt el gól nélkül a zárónegyedből, amikor Tóth Ildikó küzdött hatalmasat centerben és húzta a labdát a kapuba (8-7). Az utolsó percekben emberhátrányok sorát védekezte ki a magyar csapat, a vége előtt fél perccel pedig újra Tóth következett és eldöntötte a finálét (9-7).