Egyéb sportok

Vizes vb: Gyurta döntős 200 mellen, Jakabos 6. 200 pillangón

A tavaly Európa-bajnokságot nyert Gyurta nagy riválisával, az olimpiai bajnok japán Kitadzsima Kojszukével úszott egy középdöntőben, s erejét szépen beosztva, szinte egyszerre ért célba ellenfelével; 2:08.92 perces idejével pedig nem csupán a futamban, de az összesítés alapján is a második legjobb volt. A 22 éves Gyurta így az 5-ös pályán úszik majd a pénteki döntőben.

Molnár Ákos is jól úszott, délelőtti 2:12.78-as eredményénél lényegesen gyorsabb volt, s 2:12.07-es ideje összesítésben a 13. helyre volt elég.

Jakabos Zsuzsanna hatodik helyen végzett 200 méter pillangón a sanghaji vizes világbajnokság úszóversenyeinek csütörtöki napján.

A 22 éves magyar a szerdai középdöntőből kiváló, 2:06.77 perces egyéni rekorddal, az ötödik legjobb eredménnyel került a fináléba, melyben erejét ismét jól osztotta be, és saját eredményét továbbjavítva, 2:06.35-tel lett hatodik.

A szoros versenyről sokat elmond, hogy Jakabos mindössze 8 tizeddel kapott ki az aranyérmes kínai Csiao Liu-jangtól (Jiao Liuyang).