Egyéb sportok

Vizes vb: Cseh László országos csúccsal döntős 100 méter pillangón

""

Cseh a számára csalódást jelentő, érem helyett ötödik helyet hozó csütörtöki 200-as vegyesdöntő után 100 pillangón délelőtt is jól úszott, 51.89 másodperccel nem sokkal maradt el 51.77-es országos csúcsától, aztán a délutáni elődöntőben megjavította.

A legjobb 16 között a második futamban szerepelt. Rajtja nem sikerült igazán jól, de fokozatosan zárkózott fel, s nagy hajrával negyedikként csapott a célba 51.61-es idővel.

Futamában ugyan hárman is előtte végeztek, de az előző nyolcasban csak egy úszó volt nála gyorsabb, így készülhet a szombati fináléra.

Takács Krisztián nem jutott döntőbe az 50 méteres gyorsúszásban.

A szám országos csúcstartója (21.42 mp) a délutáni elődöntőben a második futamba került.

A rajtja nem sikerült jól, s később sem tudott előrébb lépni, nyolcadikként végzett 22.28-cal, vagyis délelőtti 22.01-es, egyébként idei legjobb eredményétől jócskán elmaradt.

"Már a startnál tudtam, hogy vége a versenyemnek, mivel beakadt a kezem. Nagyon csalódott vagyok…" – mondta Takács, akinek teljesítménye a 16. helyhez volt elég.