Egyéb sportok

Vívó-vb – Nagy Orsolya a 16 között

A tavaly vb-harmadik Nagy az első körben öt tussal verte a román Bianca Pascut, majd a 16 közé kerülésért nagy csatában 15-14-re győzött a brit Joanna Hutchison ellen, aki előzőleg meglepetésre búcsúztatta a francia Léonore Perrus-t. Utóbbi asszót jól kezdte a magyar vívó, 4-1-re ellépett, azután viszont feléledt ellenfele és sorozatban hét tust adott. 4-8 után előbb 10-10-re alakult az állás, majd Nagy vezetett 12-10-re, aztán 14-14-nél megint ő volt koncentráltabb.

A három további magyar indulónak nem sikerült továbblépnie az első körből, Pető Réka már negyed kilenckor letörten sétálgatott a Grand Palais bejárata előtt, miután négytusos vereséget szenvedett a fehérorosz Volha Kisialiovától, aztán Várhelyi Anna hárommal maradt alul az amerikai Dagmara Wozniakkal szemben, végül Benkó Réka is kikapott, mégpedig ugyanígy az amerikai színekben szereplő Ibtihaj Muhammadtól.

Nagy Orsolya-Bianca Pascu (román) 15-11
Dagmara Wozniak (amerikai)-Várhelyi Anna 15-12
Ibtihaj Muhammad (amerikai)-Benkó Réka 15-12
Volha Kisialiova (fehérorosz)-Pető Réka 15-11
Nagy-Joanna Hutchison (brit) 15-14