Viszlát, világbajnok! Eb-döntős Franciaország!

Marseille, Stade Vélodrome, vezette: Nicola Rizzoli (olasz).

Németország: Neuer – Kimmich, Höwedes, Boateng (Mustafi, 60.), Hector – Kroos, Schweinsteiger (Sané, 79.) – Can (Götze, 67.), Özil, Draxler – Müller. Szövetségi kapitány: Joachim Löw.
Cserepad: Ter Stegen, Leno, Mustafi, Tah, Weigl, Sané, Götze, Schürrle, Podolski.

Franciaország: Lloris – Sagna, Umtiti, Koscielny, Evra – Pogba, Matuidi, Sissoko – Griezmann (Cabaye, 92.), Giroud (Gignac, 78.), Payet (Kanté, 71.). Szövetségi kapitány: Didier Deschamps.
Cserepad: Mandanda, Costil, Rami, Mangala, Digne, Jallet, Schneiderlin, Cabaye, Martial, Coman, Gignac.

G.: Griezmann (45+2. – 11-esből, 72.)

Sárga lap: Can (36.),Schweinsteiger (45+1.), Özil (45+1.), Draxler (50.), ill. Evra (43.), Kanté (75.)

A döntőben: Franciaország-Portugália, vasárnap, 21:00.

Griezmann gólduplát ért el a nyolcaddöntőben, majd gólt és asszisztduplát a negyeddöntőben, és most is körülötte forgott a világ a Vélodrombe-ban.

Annak ellenére, hogy az első félidő nagy részében a németek keresték az átjárást a francia falon, a házigazda előtt legalább annyi lehetőség adódott, és mindannyiszor érintett volt Griezmann.

Már a hetedik percben ünnepelhetett volna, ha nem figyel Neuer, aztán a szünet előtt, amikor ismét rákapcsoltak a franciák, egy alkalommal az oldalhálóba lőtt, pillanatokkal később pedig üresen várta a labdát ziccerben, hiába, mert nem kapta azt meg Giroud-tól.

Payet-szögletét követően Schweinsteiger kézzel nyert fejpárbajt, Rizzoli pedig a mészpontra mutatott, és nem más, mint Griezmann értékesítette magabiztosan a büntetőt az első játékrész hosszabbításában.

A második felvonásban folytatódott a Griezmann-show, egy ígéretes lövésbe a később megsérülő Boatengnek kellett belelépnie. A 72. percben jókor volt jó helyen az Atlético támadója, és nem hibázott, miután Neuernek sikerült hozzápaskolnia a labdát.

A hajrában féltucatnyi helyzetet elszórakozott a Nationalelf, ugyanakkor az is igaz, hogy közben Griezmann akár mesterhármast is lőhetett volna. Ez nem sikerült a baszknak, ám így is hatalmas lépést tett a torna legjobb játékosának járó, illetve a gólkirályi címért. Franciaország pedig esélyesként várja az Eb-döntőt.

PERCRŐL PERCRE:

94.: VÉGE!!!! NÉMET-FRANCIA 0-2!!!!

93.: Lloris bravúrral tolta ki Kimmich fejesét, aztán Götze bólintott, egy pattanás után a hosszú alsó mellett ment ki a labda!

92.: Csere: Griezmann helyett Cabaye.

90.: Négy perc.

86.: Kettő a kettő ellen vezethette Griezmann, aki végül Neuer kezébe célzott.

82.: Kroos tekerte be a szabadrúgást, Höwedes csúsztatott centikkel fölé!

80.: Sané rögtön tesztelte Llorist, aztán Mustafi rakétázott nyolc méterről a lelátóra dropból!

79.: Csere: Schweinsteiger helyett Sané.

78.: Csere: Giroud helyett Gignac.

76.: Draxler csavart 27 méterről, szabadrúgásból nem sokkal a hosszú alsó mellé.

75.: Kanté-sárga.

74.: Kimmich tekert 16-ról a jobb kapufa és a léc találkozására!

Németország-Franciaország 0-2, Griezmann, 72.p. – dupla, Pogba cselezgetett, benyeste, Neuer épp’ Griezmann elé paskolta, aki begurította

71.: Csere: Payet helyett Kanté.

67.: Csere: Can helyett Götze.

62.: Griezmann szöglete, Koscielny fejelt a háló tetejére.

59.: Meghúzódott Boateng! Mustafi jön!

""

50.: Draxler-sárga.

47.: Boateng előbb Giroud-t szerelte, aztán Griezmann bal oldali lövésébe lépett bele, szöglet.

46.: Folytatááás!!!

45.: Vége a félidőnek! Jól kezdtek a franciák, a játékrész közepén a németek uralták a terepet, de a szünet előtt ismét a házigazda pillanatai következtek. Megadható volt a tizenegyes.

Németország-Franciaország 0-1, Griezmann, 45+2.p. – 11-esből, 5. gólja a tornán, Neuer nem érezte az irányt

45+2.: Schweinsteiger kezezett, tizenegyest ad Rizzoli a franciáknak! Schweinsteiger és Özil is besárgult, utóbbi reklamálásért.

45.: Francia szöglet.

43.: Evra-sárga.

42.: Boateng adta el a labdát, Giroud törhetett volna kapura, de kissé körülményes volt, így Höwedes odaért, és szerelt.

41.: Griezmann félfordulatból lőhetett balról, a 16-oson belülről, oldalháló!! Neuer figyelt.

39.: Müller lövése gurult el Llorisig.

37.: Payet ezúttal átengedte Pogbának a 30 méteres szabadrúgást, kapura ment ugyan, de most is könnyű dolga volt Neuernek.

36.: Can-sárga.

35.: Özil beadását kapta le Lloris, mint a legyet.

32.: Umtiti kétségbeesetten takarított a kapu előterében Müller elől.

27.: Özil lőtt be a sűrűbe oldalról, a kipattanót Schweinsteiger elvállalta kintről… Lloris tenyereli fölé a léc alá tartó labdát!

25.: Payet szabadrúgása 30-ról, elcsavart a sorfal fölött, de nem volt benne erő, így Neuer könnyedén elkapta a jobb alsó előtt.

22.: Kimmich lövése vágódott le a francia pajzsról.

21.: Kroos viharzott be a büntetőterületre, miközben szorongatták a franciák, eltörte a lövést.

15.: Müller lövése csemege volt Llorisnak.

14.: Can 15 méteres kapáslövése precízen a jobb alsóra tartott, de Lloris kiszedte!

12.: Az első épkézláb német akció, Can lépett meg a jobbon, az érkező Müllernek egyből kapura kellett perdítenie… messze elsuhant a kapu mellett!

7.: Pofás támadás során Griezmann hatolt be a falba, 13-ról, középről lőtt a bal alsóra, Neuer oldalra tolta!

3.: Payet beadásába lépett bele Can, szöglet.

1.: A franciák kezdték.

20:57. Jönnek a himnuszok!

20:30. Hiányzók: Khedira (sérülés), Gomez (sérülés), Hummels (eltiltás)

Az első elődöntőben:

Ronaldo 12 év után ismét Eb-aranyért játszhat!

Az Eb-házigazda Franciaország útját a világbajnoki címvédő Németország keresztezi csütörtök este Marseille-ben, ahol eldől, ki lesz Portugália ellenfele a vasárnapi fináléban! Tavalyelőtt a németek jutottak tovább ebből a párharcból a vb-n 1-0-val, de múlt ősszel kikaptak a galloktól felkészülési meccsen (Giroud és Gignac szerezte a két gólt). Kövesd élőben a fejleményeket velünk!