Viszlát Bajnokok Ligája: meghökkentő vereséget szenvedett a Ferencváros

Csalódást keltő 0-0 után a Ferencváros fogadta a visszavágón feröeri ellenfelét, a Kí Klaksvik gárdáját.

A magyar csapat célja egyértelműen az volt, hogy bebizonyítsa, az idegenbeli botlás tényleg csak egy botlás volt, és érdemesek arra, hogy a Bajnokok Ligája csoportköréért küzdjenek.

Ezzel szemben a csapat roppant langyosan kezdte a meccset, a Klaksvik pedig úgy látszik, a hazai jó eredmény után valóban elhitte, hogy lehet keresnivalójuk a magyar bajnok ellen.

És volt is… Már a nyolcadik percben megszerezték a vezetést, majd a 32. és a 46. percben is betaláltak, így a félidőre 3-0-s vezetéssel mehettek.

Mondani sem kell, a Fradi-tábor nem volt kegyes a játékosokkal, ugyanis ők nem azok a szurkolók, akik elviselik azt, hogy csapatuk ennyire enerváltan szenvedjen a pályán.

A Fradi kaput eltaláló lövés nélkül zárta a félidőt, de a második játékrészben is csak egyszer tudták megdolgoztatni a feröeriek kapusát.

A második félidőben már kevesebb volt az említésre méltó esemény, de a Fradinak majdnem sikerült negyedszer is kapitulálni. Hiába a cserék, Csercseszov nem tudta feléleszteni fiait, így BL-gól nélkül, rögtön az első körben búcsúzik a Ferencváros a legrangosabb európai kupasorozattól.

Az Európa-ligában idén nyolcaddöntős, sorozatban ötszörös magyar bajnok FTC a kudarcával átkerült a Konferencia-liga selejtezőjébe, melynek második fordulójában az ír Shamrock Rovers együttesével találkozik. A két gárda tavaly az Európa-ligában találkozott a csoportkörbe jutásért, akkor a Ferencváros 4-1-es összesítéssel jutott a főtáblára.

Legutóbb 2017-ben a Budapest Honvéddal fordult elő, hogy a magyar bajnok az első párharcát elvesztette a BL-selejtezőben, feröeri klub pedig – három kiesést és hat nyeretlen meccset követően – most először vert meg és búcsúztatott magyar csapatot európai kupasorozatban.