Visszatalált a győztes útra a City, robog a Pool, vergődik az MU – videók!

""

Josep Guardiola Man. Cityje ezzel megszakította hat tétmérkőzésből álló nyeretlenségi sorozatát, amely a spanyol tréner pályafutásának legrosszabb szériája volt. A győzelem fő letéteményese az argentin Sergio Agüero volt, aki duplázott azt követően, hogy legutóbbi nyolc tétmérkőzésén nem talált a kapuba. Mellette a német Ilkay Gündogan is remekelt, két gólt és egy gólpasszt jegyezhettünk fel a neve mellé.

Továbbra sem megy a bajnokságban viszont a Manchester Unitednek, amely ezúttal hazai pályán játszott gól nélküli döntetlent a Burnleyvel. A Vörös Ördögök sorozatban a negyedik bajnokijukon maradtak nyeretlenek, ráadásul a legutóbbi három mérkőzésükön még gólt sem rúgtak. Érdekesség, hogy Zlatan Ibrahimovic, az MU svéd sztárcsatára immáron hat bajnoki óta képtelen a kapuba találni, ilyen rossz sorozata legutóbb 2007 decemberében még az olasz élvonalban, az Internazionale játékosaként volt.

A címvédő Leicester 1-1-es döntetlent ért el a Tottenham otthonában, ezzel megszerezte első idegenbeli pontját ebben a szezonban. A Tottenham ezzel a döntetlennel továbbra is egyedüliként veretlen a mezőnyben, ilyen hosszú sorozatra 1990 óta nem volt példa a klub történetében.

A Liverpool látványos meccsen tartotta a lépést az élen álló City, Arsenal párossal. Öt találatot hozott az első félidő a londoni Crystal Palace otthonában, aztán Roberto Firmino lényegében bebiztosította a győzelmet a 71. percben.

Premier League, 10. forduló, késő délutáni és kora esti végeredmények:
Manchester United-Burnley 0-0
Middlesbrough-Bournemouth 2-0 (Ramírez 39., Downing 56.)
Tottenham Hotspur-Leicester City 1-1 (Janssen 44., ill. Musa 48.)
Watford-Hull City 1-0 (Dawson 83. – öngól)
West Bromwich Albion-Manchester City 0-4 (Agüero 19., 28., Gündogan 79., 90.)
Crystal Palace-Liverpool  2-4 (McArthur 18., 33., ill. Can 16., Lovren 21., Matip 44., FIrmino 71.)