Vinícius tisztázta álláspontját a Real Madriddal kapcsolatban

Az elmúlt hetekben egyre több találgatás látott napvilágot Vinícius Junior jövőjéről a Real Madridnál.
A hírek szerint a klub és Vinícius Jr. megszakították a tárgyalásokat az új szerződésről, miközben a jelenlegi kontraktusából már csak két év van hátra.
Az elmúlt 12 hónap nem volt egyszerű a 24 éves brazil számára, aki nem tudta állandóan a legjobb formáját nyújtani. Ráadásul Kylian Mbappé érkezésével a háttérbe szorult, és olyan pletykák is megjelentek, miszerint a Real Madrid akár az eladását is fontolóra venné ezen a nyáron.
Vinícius azonban egyértelműen kinyilvánította, hogy nem szándékozik elhagyni a Real Madridot. A GQ Spainnek (a Diario AS közvetítésével) adott interjúban elmondta, hogy továbbra is trófeákat akar nyerni a Santiago Bernabéuban.
„Ezen a szinten játszani, a világ legnagyobb klubjában és a válogatottban, még mindig olyan, mint egy álom. Tudom, hogy az utam inspirál másokat, különösen azokat a gyerekeket, akik onnan jönnek, ahonnan én. És az, hogy a történetem arra motiválhat valakit, hogy a saját álmait kövesse, mindent jelent számomra. Képviselni a csapatomat, a hazámat és a családomat a legnagyobb színpadokon – ez olyasmi, amit sosem fogok természetesnek venni” – mondta a brazil.
„Már most sok mindent elértem, de az álmaim még messze nem értek véget. Több trófeát akarok nyerni a klubbal. A válogatottal a legfontosabb sorozatokat megnyerni, és továbbra is inspirálni a következő generációt, hogy higgyenek önmagukban. A legnagyobb álmom, hogy olyan örökséget hagyjak magam után, ami túlmutat a futballon. Különösen az alapítványomon keresztül végzett munkámmal, amellyel a brazil oktatási rendszer javításán dolgozom” – tette hozzá Vinícius.
🚨 Vini Jr. will STAY at Real Madrid.
His entourage insists that there is NOTHING with Saudi. @MarioCortegana pic.twitter.com/fKICgVbyFr
— Madrid Zone (@theMadridZone) July 29, 2025
Bár érthető, hogy egyes Real Madrid vezetők nem voltak maradéktalanul elégedettek Vinícius teljesítményével az utóbbi időben, nagy meglepetés lenne, ha a következő hónapokban nem születne megállapodás az új szerződésről.