Kép forrása: Charlotte Wilson/Offside/Offside via Getty Images

Immáron 2023 októbere óta nem kapott meghívót a brazil válogatottba.

Carlo Ancelotti nem nevezte Neymart a brazil válogatott márciusi keretébe, amely a 2026-os világbajnokság előtti utolsó nemzetközi felkészülési időszakra készült.

A Seleção Franciaország ellen március 26-án Bostonban, majd Horvátország ellen március 31-én Orlandóban játszik felkészülési mérkőzést, de a 34 éves támadó egyik találkozón sem lesz ott a keretben.

Neymar 2023 októbere óta nem lépett pályára a válogatottban, miután súlyos térdsérülést szenvedett – elszakadt az elülső keresztszalagja, és a meniszkusza is megsérült. Bár azóta visszatért a Santoshoz, fizikai állapotával kapcsolatban továbbra is vannak kérdőjelek.

A hírek szerint a brazil szövetségnél és Ancelottinál sem aratott osztatlan sikert, hogy Neymar egy közelmúltbeli klubmérkőzést kihagyott „terhelésmenedzsment” miatt, miközben a válogatottba való visszatéréséről folyamatosan szó volt.

Ez egy olyan lista, amely 100 százalékig egészséges játékosokból áll. Olyan játékosok estek ki, mint Éder Militao, Bruno Guimaraes, Estevao vagy Rodrygo, nekik gyors felépülést kívánunk” – mondta Ancelotti.

A szakvezető Neymarról is beszélt, akit szeretett volna megnézni a Mirassol elleni mérkőzésen, ám Ancelottit nem tájékoztatták arról, hogy a Santos kiválósága nem lép pályára. Elmondta, hogy ha Neymar száz százalékig egészséges lesz, számít rá a világbajnokságon.

A szövetségi kapitány május 18-án hirdeti ki a világbajnoki keretet.

A brazil válogatott történetének legeredményesebb játékosa így egyelőre bizonytalan helyzetben van: kérdés, hogy bekerül-e majd a végleges világbajnoki keretbe az Egyesült Államokban, Mexikóban és Kanadában rendezendő tornára.