Egyéb sportok

Világcsúcsra készült, de már a rajtnál elbukott

A tavalyi Berlin-maratonon minden idők második legjobb eredményével (2.03,03 óra) győztes Bekele magabiztosan készült idei első versenyére, a Dubaj-maratonra. Rekordot ígért, ám szerencsétlenül járt a rajtnál:

Unofficial footage from the Dubai marathon. Incident involving Bekele at the start resulting in a hard fall. Updates to follow. pic.twitter.com/5ElKCtPYEF

— Sub2hrsmarathon (@Sub2hrs) January 20, 2017

Az első maratonját 2014-ben futó (2.05,04-gyel meg is nyerte Párizsban) Bekele ugyan felállt és folytatta, ám a 22. kilométernél sérült vádlija miatt kiállt.

„Sajnálom, hogy nem sikerült megmutatnom kiváló formámat. Egy váratlan bukás részese voltam a rajtnál… Visszatérek” – írta egy közösségi oldalon.

Az élen haladók még fél távnál is a kenyai Dennis Kimetto világcsúcsrészidején belül voltak, a táv második felében azonban lassult a mezőny. Az etióp Tamirat Tola 2.04,10 órás pályacsúccsal győzött, a nőknél honfitársa, Worknesh Degefa 2.22,35 órával nyert.

Az aktuális világrekord 2.02,57 (Dennis Kimetto, 2014), Kenenisa Bekele az április 23-i London-maratonon újra nekiveselkedik majd, hogy megdöntse.