Világcsúcsot állított fel az ausztrál csatár: hat perc alatt lőtt mesterhármast

""

A 34 éves, újzélandi születésű támadó tizenegy évvel ezelőtt azzal hívta fel magára a figyelmet, hogy tizenhármat vágott Amerikai Szamoa kapujába, válogatott mérkőzésen ez világcsúcsot jelentett. Igaz, a végeredmény is párját ritkította, az ausztrálok 31-0-ra nyertek.

Thompson körül azóta nagy volt a csend, négyéves belgiumi légióskodása alatt – a Lierse-ben játszott – sem alkotott maradandót, s a nemzeti együttesben is lassan a cserepadra szorult. Innen állt be most a Guam elleni meccsen (9-0), amelyet a Kelet-Ázsiai Kupáért vívtak, s lőtt az 59. és a 65. perc között mesterhármast. Ilyen rövid idő alatt válogatott találkozón még senki nem triplázott, s ez akkor is nagy tett, ha tudjuk, hogy az ellenfél a világranglistán jelenleg csak a 181. helyen áll.

""

Thompsonról még egy adalék: a két híressé vált meccsén kívül nem ontotta a gólokat az ausztrál válogatottban: negyvennégy meccsen csak tizenkét alkalommal vette be az ellenfelek kapuját. Sokan emlékezhetnek még az 1982-es világbajnokságra, amelyen a magyar válogatott 10-1-re (vb-rekord!) verte Salvador legjobbjait. Azon a meccsen az ugyancsak csereként beálló Kiss László lőtt szűk nyolc perc alatt (70., 73., 77.) mesterhármast, ami akkor világrekordnak számított.