Videók: A City beégett, a MU beérte – Premier League-eredmények

Elszenvedte idénybeli harmadik vereségét a Manchester City csapata, ebből pedig a városi rivális United profitált a legtöbbet. Az eastlandiek az Everton vendgeként kaptak ki 1-0-ra, a sors fura fintora, hogy a győztes találatot a nemrég éppen az Old Traffordról érkező Darron Gibson szerezte.

A MU-nak sikerült kihasználnia a kínálkozó lehetőséget, és a Stoke elleni 2-0-s sikerrel pontszámban beérte az éllovast. A Vörös Ördögök mindkét gólja büntetőből született, előbb Hernandez, majd Berbatov bizonyult kíméletlen ítéletvégrehajtónak.

A Chelsea kis híján nagyon kínos pofonba szaladt bele az újonc Swansea otthonában. A 40. percben Sinclair góljával a walesiek szereztek vezetést, és egészen a hosszabbítás második percéig meg is tudták őrizni előnyüket, ám ekkor a már tíz emberrel játszó Chelsea Bosingwa révén egyenlíteni tudott, és legalább az egyik pontot megmentette.

Sokkal jobban ment a Tottenhamnek és a Liverpoolnak, mindkét csapat három-három gólt rúgott. Előbbi a Wigant verte 3-1-re, utóbbi pedig a Wolverhamptont intézte el idegenben 3-0-ra.

Swansea – Chelsea 1-1 (Sinclair 40. ill. Bosingwa 92.)

Tottenham – Wigan 3-1 (Bale 29., 64., Modric 34. ill. McArthur 81.)

Wolves – Liverpool 0-4 (Carroll 52., Bellamy 61., Kuyt 78.)

Everton – Manchester City 1-0 (Gibson 60.)

Manchester United – Stoke 2-0 (Hernandez 38. – 11-esből, Berbatov 53. – 11-esből)