Videó: Milánói győzelmével előnyben a Tottenham

A Tottenham Crouch 80. percben szerzett góljával idegenben győzte le 1-0-ra az AC Milant, ezzel nagy lépést téve a továbbjutás felé.

A mérkőzés első negyed órájában egyértelműen az angolok domináltak. A milánóiak kezdetben nehezen vették fel a vendégek ritmusát. A mérkőzés 18. percében le kellett cserélni a hazaiak kapusát Abbiatit, aki egy védés közben fejsérülést szenvedett, helyére a tartalék hálóőr Amelia állt be.

Ezután a Milan játéka is megélénkült, és sikerült több támadást is vezetniük, azonban komoly veszélyt nem jelentettek a vendégek kapujára. Az első félidő vége ismét a Spursé volt, Amelia-nak többször is védenie kellett.

A második félidőre beállt Pato Seedorf helyére. Egy teljesen más Milan jött ki az öltözőből, amely több alkalommal is a kapuja elé szögezte az angolokat, de gólt nem sikerült szerezniük, köszönhetően többek közt Gomesnek.

A hazaiak az eredménytelenség hatására kezdtek egyre feszültebben futballozni, aminek meg is lett az eredménye: Flamini, Yepes és Gattuso is besárgult (utóbbi kihagyja emiatt a visszavágót).

A 80. percben Ibrahimovic adott el egy labdát, amellyel Lennon iramodott meg, középre passzolt a teljesen tisztán álló Crouch elé, aki a jobb alsó sarokba gurította a labdát. 0-1

A hosszabbításban még Ibrahimovic is a hálóba talált, azonban lökés miatt érvénytelenítették a gólját, így maradt a 0-1.

AC Milan (olasz) – Tottenham Hotspur (angol) 0-1 (0-0)
Milan: Abbiati (Amelia, 18.) – Abate, Nesta, Yepes, Antonini – Gattuso, Thiago Silva, Flamini – Seedorf (Pato, 46.) – Robinho, Ibrahimovic
Tottenham: Gomes – Corluka, Gallas, Dawson, Assou-Ekotto – Lennon, Palacios, Sandro, Pienaar (Kranjcar, 77.) – Van der Vaart – Crouch
Gólszerző: Crouch (80.)
Sárga lap: Flamini (55.), Yepes (61.), Gattuso (76.)

Raúl a mai találkozón 70. európai kupagólját szerezte, amivel beérte az eddig egyedüli listavezető Filippo Inzaghit. A Schalke ezzel a találattal hozta döntetlenre a mérkőzést.

A mérkőzés elején kiegyenlített küzdelem folyt a pályán, bár a hazaiak többet birtokolták a labdát. Az első igazán komoly helyzetre a 17. percig kellett várni, amikor Jérémy Mathieu tette középre a labdát, amit az érkező Soldado a kapuba lőtt. 1-0

Kis híján gyorsan érkezett a válasz, ugyanis a 26. percben Kluge fejesét a hazaiak portása nagy bravúrral tolta a felső lécre. A Valencia ennek ellenére továbbra is fölényben játszott az első félidőben.

A második játékrészre egy sokkal harciasabb Schalke érkezett, amely mindent megtett az egyenlítés kedvéért. Ennek meg is lett az eredménye a 64. percben, amikor is a hazájába visszatérő Raúl közelről lőtt a hosszú sarokba. 1-1

Ezután még mindkét csapat előtt adódtak lehetőségek, több gól azonban már nem született. Az 1-1-es végeredménynek egyértelműen a németek örülhetnek jobban.

Valencia (spanyol)-FC Schalke 04 (német) 1-1 (1-0)
Gólszerző: Soldado (17.), illetve Raúl (64.)
Kiállítva: Schmitz (90., FC Schalke 04)