Küzdősportok

Videó: Martinez tönkreverte a mexikói legenda fiát!

A 2012-es esztendő talán legjobban várt középsúlyú mérkőzését rendezték meg szombat este a Las Vegas-i Thomas & Mack Centerben. A WBC (Bokszvilágtanács) világelsője, Julio Cesar Chavez Jr (46-1-1, 32 KO) a súlycsoport legjobbjának tartott, Sergio Gabriel Martinez (50-2-2, 28 KO) ellen tette kockára a titulusát. Érdekesség, hogy a mérkőzést a ring mellől nézte végig a világbajnok legendás édesapja, Julio Cesar Chavez, aki három súlycsoportban is felért a csúcsra, nem mellesleg 37 címmérkőzése volt.

A várakozásoknak megfelelően kezdődött az összecsapás. Az első menetben a fürge lábú, Martinez sokkal aktívabb volt, míg a címvédő alig ütött. A második és a harmadik felvonásban Chavez aktívabb volt, de az argentin kihívó remekül mozgott, így a bajnok ritkán találta el őt. A negyedik menetben a harminchét esztendős kihívó igen komoly bokszleckét adott a tizenegy évvel fiatalabb világbajnoknak. Martinez három percen keresztül mesteri kontra bokszot mutatott be.

Az ötödik menetre látványosan elfogyott a kihívó, aki nem tudta megfogni a hozzá képest gyorsvonatként ”közlekedő” Martinez-t. A következő három perc is az argentiné volt, aki a negyedik menethez hasonlóan ebben a felvonásban is a kontrákra épített. A hetedik menetben Martinez hatalmas fölényben bokszolt, igaz a világbajnok egyszer beszorította őt a sarokba, de Chavez nem tudta kihasználni ezt a szituációt.

A nyolcadik és a kilencedik felvonásban is a kihívó volt aktívabb, míg a címvédő megpróbálta menteni a menthetőt, kevés sikerrel. A tízedik menetben előbb összefejelt a két harcos, de folytatni tudták a mérkőzést, majd Martinez megpróbált ”eladni” egy szabálytalanságot, emiatt padlót fogott. Tony Weeks nem szankcionálta az esetet. A tizenegyedik felvonás előtt Chavez mestere, Freddie Roach felhívta védence figyelmét arra, hogy ki kell ütnie az ellenfelét, máskülönben elveszíti a mérkőzést.

A felhívás ellenére Chavez nem tudott változtatni, így az utolsó három percre hatalmas Martinez fölénnyel fordultak a felek. A tizenkettedik menet második percében egy fantasztikus bal horog után padlót fogott az argentin, aki láthatóan meg volt fogva. Chavez-ben, azonban nem volt meg a kellő erő ahhoz, hogy befejezze az összecsapást, így a drámai vég elmaradt. A mérkőzést egyhangú pontozással (117-110, 118-109, 118-109) Martinez nyerte meg, így elhódította a WBC világbajnoki címét, nem mellesleg elvette Chavez veretlenségét, mindezt egy nappal a mexikói nemzeti ünnep előtt.