Jégkorong

Videó: ismét lecsapott a bunkó jégkorongozó!

""

A Kontinentális Jégkorong Liga (KHL) előző játéknapján rendezték meg az HC Lev Praha – HC Slovan Bratislava mérkőzést. Az összecsapást 2-1-re a Bratislava nyerte meg, de nem az eredmény miatt lett emlékezetes ez a találkozó. A második harmad 10. percében a Praha világklasszis játékosa, Zdeno Chara, aki a lockout miatt a Boston Bruins csapatától szerződött a KHL-be keményen ütközött honfitársával, Miroslav Satannal (videó: 7:06).

A harmincnyolc esztendős szélsőnek felszakadt a szeme alatt a bőr, míg Chara megúszta büntetés nélkül az esetet. Satan, aki pályafutása alatt 1050 alapszakasz mérkőzésen szerepelt az NHL-ben a mérkőzés után nyilvánosan kritizálta a honfitársát. A véleménye szerint a Praha játékosa túlságosan kemény volt és azt sem érti, hogy a bírók miért nem büntették meg őt.

Charának az NHL-ből is van egy nagyon durva szabálytalansága, amelyet még a rendőrség is kivizsgált. A harmincöt esztendős szlovák védő 2011. március 8-án a Montreal Canadiens elleni mérkőzésen nekilökte Max Pacioretty-t a palánk szélének.