Küzdősportok

Videó: Gyönyörű K.O-val üzent Balzsaynak a bajnok

Múlt hétvégén Bröndby városában csapott össze a Boksz Világszövetség (WBA) interim bajnoka, Brian Magee és kihívója a dán, Rudy Markussen. A harminchat esztendős brit ökölvívót az első négy menetben nagyon megizzasztotta a hazaiak kedvence.

Négy felvonás után mindhárom pontozólapon 38-38 volt az állás. Az ötödik menet is szorosan alakulat, egészen az utolsó percig. Magee a felvonás vége előtt 40 másodperccel egy gyönyörű bal horoggal eltalálta Markussen máját, aki azonnal térdre rogyott. Az összecsapás bírója, Stanley Christodoulou kiszámolta a dán bokszolót, aki képtelen volt folytatni a mérkőzést. Magee, aki bokszolt Lucian Butéval is minden bizonnyal a szervezet regurális bajnoka-felé veszi az irányít, így ezzel a győzelemmel üzent Balzsay Károlynak is. A WBA harmadik világbajnoka, Andre Ward mindkét ökölvívó számára elérhetetlen. Mivel az amerikai szuperbajnoki státuszban van, így nem kell megmérkőznie a kötelező kihívó ellen, egyébként is Ward a nagy pénzzel kecsegtető mérkőzések iránt érdeklődik.