""

Kolumbia a szintén a részvétel kiharcolásának küszöbén álló Chilét fogadta pénteken, s az első félidőben háromgólos hátrányba került, de a szünet után kiállítás miatt megfogyatkoztak a vendégek, a hazaiak ezt kihasználva végül egyenlítettek, a döntetlen pedig kvalifikációt ért számukra. Chile viszont így nem biztosította be részvételét, ehhez nyernie kellett volna.

Szintén fontos találkozó volt Ecuador és Uruguay összecsapása, amelyen előbbi hazai pályán 1-0-ra győzött, ezzel nagy lépést tett a jövő évi vb felé, míg utóbbi valószínűleg interkontinentális pótselejtezőre kényszerül majd Jordánia ellen.

A csoport első négy helyezettje jut ki a világbajnokságra, az ötödik helyezett pótselejtezőt játszik Jordániával. Azonos pontszám esetén a gólkülönbség rangsorol.

LABDARÚGÁS
Vb-selejtezők, Dél-amerikai zóna:

Argentína-Peru 3-1 (2-1)
Venezuela-Paraguay 1-1 (0-1)
Kolumbia-Chile 3-3 (0-3)
Ecuador-Uruguay 1-0 (1-0)

Az állás: 1. (és vb-résztvevő) Argentína 32 pont/15 mérkőzés, 2. (és vb-résztvevő) Kolumbia 27/15, 3. Ecuador 25/15 (19-14), 4. Chile 25/15 (27-24), 5. Uruguay 22/15, 6. Venezuela 20/16, 7. Peru 14/15, 8. Paraguay 12/15, 9. Bolívia 11/15