Nem kedvezett az időjárás a százhatvanegyedik El Clásicónak, ám a folyamatosan szemerkélő esőn kívül a nézőknek nem lehetett oka panaszra. A Barcelona az első perctől kezdve hatalmas fölényben játszott, olyan periódusa is volt a találkozónak, amikor a statisztikák 75%-os hazai labdabirtoklást mutattak. Egy Messi kapufa idejekorán jelezte a madridiaknak, hogy a veretlenségük megőrzéséért össze kell szedniük magukat, a tizedik percben azonban góllá érett a Barcelona fölénye. Iniesta indítását Xavi bravúros mozdulattal tette maga elé és emelt Casillas mellett a kapuba (1-0). Alig nyolc perccel később újabb gólnak örülhetett Guardiola. Ezúttal Pedro volt eredményes, az élete első klasszikusán játszó David Villa középre lőtt labdáját passzolta a kapuba (2-0). A kétgólos hátrány valódi hidegzuhany volt a királyi gárdának, itt-ott már kiült a feszültség a vendégek arcára. Sokáig mégis inkább a focival foglalkoztak, Cristiano Ronaldo is csak a 33. percben kezdett hisztizni. Igaz, mindjárt az ellenfél edzőjének ment neki: mivel Guardiola nem elég gyorsan adta oda a labdát a portugálnak, a kissé már frusztrált játékos taszított egyet a Barca-mesteren. Sárga lap.

A második játékrész koreográfiája az elsőhöz hasonlóan alakult, vagyis gyorsan újabb két gólt rúgtak a hazaiak. Mindkétszer David Villa volt eredményes, a szezonban sokat kritizált spanyol csatár idénybeli hetedik (55. perc) és nyolcadik gólját (58. perc) rúgta. A gólpasszt mindkétszer Lionel Messi adta, akinek csak egyetlen dolog nem sikerült: betalálni végre egy olyan csapatnak, amelyiknek José Mourinho a trénere.

Az utolsó fél óra már nem sok szép jelenetet tartogatott a nézők számára. A negyedik gól után a blancók kiestek a méltóságteljes vesztes szerepéből, s elkezdték aprítani a katalánokat. A találkozón összesen hat sárga lapot kaptak, az ötödik Barca gólt követően (Jeffrén Suárez talált be az utolsó pillanatokban) pedig végleg elszakadt a vendégeknél a cérna. Sergio Ramos piros lapot kapott, teljessé és véglegessé téve a kudarcot csapata számára.

Guardiola történelmi sikert ért el, hiszen soha egyetlen edző sem győzött zsinórban ötször (egyébként négyszer sem) a spanyol szuperrangadón. A meccs nyerő embere az előzetes várakozásokkal ellentétben nem Ronaldo, sőt, még csak nem is Messi volt, hanem David Villa, aki két gólja mellett egy gólpasszt is adott.

FC Barcelona – Real Madrid 5-0 (2-0)

Barcelona, Camp Nou, játékvezető: E. Iturralde Gonzalez. Nézőszám: 78 900

FC Barcelona: Valdes – Alves, Puyol, Pique, Abidal – Busquets, Xavi (Keita 86’), Iniesta – Pedro (Suárez 87’), Villa (Bojan 76’), Messi. Vezetőedző: Pep Guardiola.

Real Madrid: Casillas – Ramos, Pepe, Carvalho, Marcelo (Arbeola 60’)– Xabi Alonso, Khedira – Di Maria, Oezil, Ronaldo – Benzema. Vezetőedző: José Mourinho.

Gólok: Xavi (10’), Pedro (18’), Villa (55’ és 58’), Jeffrén Suárez (90+1’).

Sárga lapok: Ronaldo (33’), Pepe (36’), Casillas (57’), Carvalho (71’), Ramos (73’), Khedira (75’), ill. Valdes (33’), Villa (34’), Messi (45’), Xavi (90’).

Piros lapok: Ramos (90’).