Egyéb sportok

Verrasztó Dávid vb-ezüstérmes 400 vegyesen

""

Az aranyérmet a címvédő, japán Szeto Daija szerezte meg 4:08:50-es idővel, Verrasztó 1,4 másodperccel lemaradva szerezte meg az ezüstöt, a bronz az amerikai Chase Kalisz (+1,55 mp) nyakába kerül.

Verrasztó – aki a második legjobb idővel jutott be a döntőbe – kissé beragadt, és száz méter pillangózás után csak hatodikként fordult. Háton azonban jelentősen faragott hátrányából, a mellet már harmadikként kezdte. Ezen a résztávon a japán Szeto Daija lépett el, Verrasztó ekkor már második volt. A zárószakasz, a száz méter gyors nagy küzdelmet hozott, Verrasztó végül fantasztikus csatában megelőzte az amerikai Chase Kaliszt, és másodikként csapott célba.

"Nagyon örülök, soha nem úsztam még ilyen jól, ez a legjobb, ami ma történhetett" – nyilatkozott Verrasztó a finálét követően az M4 Sportnak. "Jól érzem magam, jól sikerült a versenyem. Ez köszönhető az új környezetnek, egész évben, minden versenyen egyre jobban úsztam, csak boldog lehetek."