Amerikai sportok

Veretlenül zárta a kanadai kirándulásokat a Boston Bruins

A Boston Bruins megcsinálta a lehetetlent, ugyanis a szakértők a kanadai túra előtt azt mondták, hogy legalább egy alakalommal vereséget fog szenvedni a Massachusetts-i csapat. Nos nem így lett. A Boston február 18-tól egymás után öt Kanadában lejátszott mérkőzést nyert meg. Az Ottawa Senators, a Calgary Flames, a Vancouver Canucks és az Edmonton Oilers legyőzése után, most újra az Ottawát verte meg. A találkozó egyetlen találatát a harmadik harmadban Nathan Horton szerezte.

Azért a kanadaiaknak is volt miért örülni, ugyanis a Calgary Flames idegenben gázolta le a St. Louis Bluest. A találkozó első játékrészében csak Alex Tanguay talált be, ezzel egy góllal vezetett a Flames. A második felvonásban nem született gól, nem úgy a harmadik harmadban, ahol ötször (Jarome Iginla dupla, David Moss, Robyn Regehr, Nicklas Hegman) vette be a Calgary Ben Bishop kapuját.

A Carolina Hurricanest és a Montreal Canadienst is kapusa segítette a győzelemhez. A Carlolina otthon játszott a Florida Panthers ellen és mint kiderült a Raleigh-i csapat, már az első harmadban eldöntötte a mérkőzést, ugyanis Cory Stillman és Eric Staal találataira csak Stephen Weiss tudott válaszolni a második felvonásban. A Hurricanes kapusa Cam Ward 41 alkalommal védett. A Canadiens az Atlanta Thrashers otthonában diadalmaskodott, a mérkőzés hőse Carey Price lett, aki 40-szer védett a mérkőzésen

A Washington Capitals is remekül fejezte be a New York-i kirándulását, ugyanis a fővárosi csapat február 26-án sima 6-0-s vereséget szenvedett a Rngerstől, azóta kétszer is legyőzte az Islanderst. A mai napon 1-1-es rendes játékidő után Alex Ovecskin döntött a fővárosi csapat javára. Érdekesség, hogy az Edmonton Oilers, a Vancouver Canucks és a San Jose Sharks összecsapásain is 1-1 lett a rendes játékidő és mindkét találkozó szétlövésekkel dúlt el, Két esetben a kanadai, míg egy esetben a San Jose-i csapat nyert..