Küzdősportok

Veretlen maradt a magyar bokszoló

""

A mérkőzés tétje a nemzetközi magyar bajnoki és a betöltetlen UBO "international" bajnoki cím volt. A győri bokszoló a papírformának megfelelően kontroll alatt tudta tartani Kubint, a kilencedik menetben padlóra is küldte cseh ellenfelét. Kubin végül kibírta a tíz menetet, így Kelemen egyhangú pontozással (99-90. 100-89, 100-89) győzött. A 36 éves Kelemen ezzel a sikerrel 22 hivatásos mérkőzés után is őrzi hibátlan rekordját.

A főmeccs felvezető programjában a cirkálósúlyú Szellő Imre a harmadik menetben kiütéssel nyert a grúz Giorgi Tevdorashvili ellen, ezzel harmadik profi meccsén harmadik győzelmét aratta. A nagyváltósúlyú Törteli Balázs kiütéssel verte Duka Krisztiánt a hatodik menetben, így nyolc hivatásos meccs után is hibátlan a mérlege. A félnehézsúlyú Baranyi Richárd első menetben nyert Freddy Lemmerer ellen. Az osztrák bokszoló szinte ütést sem indított, majd alig egy perc elteltével letérdelt, a vezetőbíró pedig le is léptette a teljesen inaktív Lemmerert.