Jégkorong

Vereséget szenvedett jégkorong-válogatottunk Ausztriától

A mérkőzést erősen kezdő Ausztria hét perc elteltével már 2-0-ra vezetett. Az első találat egy jól eltalált távoli lövésből született, míg a másodikat egy szerencsés szituáció után szerezték az osztrákok. Egy blokkot követően Széligről pattant a korong Rotter elé, aki kíméletlenül kihasználta a helyzetet. A magyar csapat ezután összeszedte magát és folyamatosan feljavult a játéka. Ennek eredményeképp Ladányi egy letámadás után ziccerbe került, és megszerezte a szépítő találatot a tizennegyedik percben.
A második harmadban nem esett gól, ellenben a csapat "gyakorolhatta" az emberhátrányos szituációkat, ugyanis több kiállítást is siikerült összeszedni, a második húsz perc végén még kettős emberhátrányba is került válogatottunk. Hetényit ismét dícsérni lehetett, ugyanis többször bravúrral kellett védenie.
A harmadik felvonásban szintén többször került emberhátrányba Magyarország, sőt Tokaji egy tíz perces fegyelmit is összeszedett, igaz itt a bírók túl szigorúnak tűntek. Ausztria kihasználva játékerejét egy kettős emberelőnyt gólra váltott, ami után már 3-1 állt az eredményjelző táblán. Ezután már nem esett több gól, így az osztrák csapat százszázalékos teljesítménnyel megnyerte a tornát, míg a magyar válogatott második lett egy győzelem és két vereség után.