Magyar foci

Véráldozattal nyert a Kozármisleny

A labdarúgókon kívül Márton Gábor sem ülhetett le a kispadra, mert a barcsi mérkőzés után 1 meccsre tiltotta el őt az MLSZ Fegyelmi Bizottsága, így Takács Lajos helyettesítette.

Ness Hungary NB II, Nyugati csoport, 20. forduló

Kozármisleny FC – Győri ETO FC II 2-1 (1-1)
Kozármisleny, 350 néző. Vezette: Pánczél K. (Kis Z., Becséri G.)
Kozármisleny: Gőcze – Kiss M. (Tasselmájer 14.), Petrók, Fellai, Tóth Z. – Andruskó, Nagy E. – Asztalos (Vég 59.), Berdó (Karacs 75.), Koplárovics – Koller. Vezetőedző: Márton Gábor
Győri ETO II: Radosavljevic – Nagy Á., Domanyik, Paget, Totadze – Simon A., Windecker, Copa, Horváth G. (Nyitrai 66.) – Molnár T. (Dömötör 80.), Niksic (Markó 72.). Vezetőedző: Klement István
Gólszerzők: Koller (21.), Tóth Z. (92.) illetve Niksic (23., 11-esből)
Sárga lap: Tasselmájer illetve Paget, Dömötör

A 3. percben Totadze 25 méterről szabadrúgásból lőtt Gőcze kapuja fölé. Jól kezdett tehát a Győr. A 11. percben egy ütközést követően Kiss Márton maradt a gyepen. Komolynak tűnő térdsérülést szenvedett, a mentő szállította kórházba! Az első negyed óra végén már a Kozármisleny is veszélyeztetett. A 15. percben Nagy Erik passzával Asztalos lépett ki, de a kapujából kimozduló Radosavljevic felszedte előle a labdát. A 20. percben Koller ugratta ki Koplárovicsot, aki kisodródva a kapusba lőtt. A 21. percben Koller kapott kitűnő labdát, aki egy csel után a vendég kapus mellett a hálóba gurított, 1-0. Ezzel a góllal szerzett vezetést a hazai együttes, de nem örülhettek sokáig. A 23. percben a hazai 16-os belül Tasselmájer szabálytalankodott Copa ellen, a játékvezető pedig büntetőt ítélt. A 11-est Niksic értékesítette, 1-1.

A gól után is támadott tovább a Győr, a 28. percben jobb oldali győri beadás után a vendégek csatára ollózó mozdulattal lőtt kapura, a kipattanó Totadze elé került, aki fölé lőtt. A félidő 1-1-es döntetlennel ért véget. A győri együttestől, gyors játékot, szép megmozdulásokat láthattunk, ennek ellenére a Kozármisleny többet próbálkozott, és több helyzetig, ha nem is igazi gólhelyzetig jutott.

A második félidő hajrája pedig döntőnek bizonyult. A 92. percben Tóth Z. végezhetett el oldal szabadrúgást veszélyes szituációból, középre lőtt labdája talán még megpattant valakin, amely után a labda a hosszú sarokba vágódott. Radosavljevic még hozzáért, de már nem tudott menteni, 2-1.

Edzői nyilatkozatok
Márton Gábor: – Nagyon örülök, hogy ilyen csapat edzője vagyok. Gratulálok a stábomnak a munkához. Ez a győzelem kizárólag a játékosok érdeme, ezt a hozzáállást nem lehet tanítani. Ez a siker a szív diadala volt, óriási túlerőt győztünk le.
Klement István: – A focit mi játszottuk szebben. A második kapott gólunk előtti eseményeket szívesen megnézném videón.

Forrás: kozarmislenyse.hu