Angol foci

Véleményes büntető is segítette a Manchester Unitedet

Az éllovas Manchester United nem bízta a véletlenre, már a mérkőzés elején magukhoz ragadták a kezdeményezést. Rooney megpattanó szabadrúgása centikkel kerülte el a vendégek kapuját, három perccel később pedig a QPR kapusának, Kennynek kellett hatalmas védést bemutatnia, megint csak Rooney próbálkozásánál. A 15. percben megszerezte a vezetést a Manchester,a lesen álló Ashley Young eljátszotta a hattyú halálát a tizenhatoson belül, a bíró megette a mutatványt, büntetőt ítélt, és kiállította a QPR-ből Shaun Derryt. A tizenegyest Rooney magabiztosan lőtte a jobb alsó sarokba, 1-0.

""

A folytatásban is a hazaiak domináltak, előbb Young veszélyeztetettt fejjel, majd Rooney és Valencia lövése is elkerülte a kaput. A második félidő elején Welbeck lesről elért találatát érvénytelenítette a játékvezető, az 59. percben pedig Rafael találta el a kapufát. A 68. percben érkezett a régi időket idéző Scholes-bomba, a középpályás a Rafaeltől kapott labdát zúdította a kapuba, 2-0.

Buzsáky Ákos végigjátszotta a mérkőzést a vendégeknél, a Manchester United begyűjtötte a kötelező győzelmet, és legalábbis az Arsenal-City meccs végéig nyolc ponttal vezeti az angol bajnoki tabellát.

Manchester United–Queens Park Rangers 2–0
Gól: Rooney (15.), Scholes (68.)