Polyák Imre búcsúztatásán gyakorlatilag az egész sportág megjelent, régiek és újak. De eljöttek más sportágak olimpiai bajnokai és többen a Nemzet Sportolói közül is. Ezt a sokszínűséget érzékeltette dr. Hegedűs Csaba is:
– Fájdalmasan szép feladatom a végső búcsú. Mély gyászban köszönök el példaképemtől, sporttársamtól, barátomtól, a családom tagjától. De teszem ezt a Magyar Olimpiai Bizottság, a Magyar Birkózó Szövetség és minden magyar birkózó nevében is. Teszem a Nemzetközi Birkózó Szövetség és az Európai Birkózó Szövetség nevében is. Teszem a Halhatatlanok Klubja, az Olimpiai Bajnokok Klubja és a Hírnév Csarnokának tagjai nevében, illetve a Nemzet Sportolóinak megbízásából is. Ezeknek a sportszervezeteknek és a tisztelet megnyilvánulásaként létrejött kluboknak, köröknek a sora pontosan tükrözi vissza Polyák Imre szerepét, rangját a világ és a haza sportjában. Sporttörténelmi tette, a három ezüst után megszerzett olimpiai arany révén méltán lett a sportemberi kitartás, elkötelezettség és a minden nehézséget leküzdeni képes akaraterő örök jelképe. – emlékezett Hegedűs Csaba.
Az urnaravatal mellett felváltva álltak díszőrséget versenyzők, a válogatott melegítőjében, továbbá olimpiai bajnokaink és más, régi klasszisaink, más sportágak aranyérmesei és többen a Nemzet Sportolói közül. Helyet kapott a díszsorfalban Roman Rurua, aki Polyák ellenfele volt a várt aranyat végre meghozó tokiói olimpián, a sorsdöntő mérkőzésen.
Bejelentették: Schmitt Pál, a magyar köztársaság elnöke Polyák Imre nyugállományú rendőrezredest posztumusz rendőr dandártábornokká nevezte ki.
Elhunyt nagy bajnokunk lelki üdvéért az engesztelő szentmise áldozatot dr. Kiss-Rigó László, a Szeged-Csanádi Egyházmegye megyéspüspöke mutatta be. Majd a Polyák Imre hamvait tartalmazó urnát – a legszűkebb családi körben – a Bazilika altemplomában kialakított kolumbáriumban helyezték el.
T.B.
Forrás: www.birkozoszov.hu