Jégkorong

Végre Volán-győzelem az EBEL-ben

A presztízs volt a tét Volán számára az Olimpija Ljubljana ellen. A csapat új „seprűt” is kapott a napokban, ugyanis az EBEL-ben korábban már dolgozó Kevin Primeau vette át az irányítást a kispadon. Az új seprű pedig jól sepert. Egyetlen találatot hozott csupán az első harmad, Ladányi Balázs révén a fehérváriak szerezték meg a vezetést. (1-0). A második játékrész Vas Márton-parádét hozott, hiszen a Volán hokisa két perc alatt két gólt ütött, s ezzel már 3-0-ra vezettek a hazaiak. Meleg lett azonban a helyzet a harmadik harmadban, amikor két gólt is ütött a szlovén együttes, ám 5 perccel a vége előtt Vas Márton csapata negyedik gólját megszerezte, így a fehérváriak 4-2-re legyőzték szlovén riválisukat.

Sapa Fehérvár AV 19–Olimpija Ljubljana 4–2 (1–0, 2–0, 1–2)