Magyar foci

Véber György: "innentől kezdve a feljutás a cél!"

""

– A nehéz körülmények, emberhátrány ellenére nyertek a Kazincbarcika ellen, hogy értékeli a meccset?
"Kezdjük ott, hogy kételyek merültek föl a megrendezéssel kapcsolatban. Egész héten azt forszíroztam, hogyha nyakig is ér a víz, nekünk játszanunk kell. A szombati eredmények még inkább megerősítettek ebben. Hála istennek lejátszottuk a találkozót. Úgy gondoltam, próbatétel elé kell állítani a csapatot, amely nagyszerű körülmények közt nagyszerű futballt mutatott be három mérkőzésen, Képesek-e függetleníteni magukat mindentől? Volt több hátráltató tényező is: a körülmények, a játékvezetői ítéletek és általánosságban az, hogy 1-1 után lélektani hátrányban voltunk. Újabb lépcsőfokot másztunk meg, olyan extrém körülmények közt győztünk, amely csak a legerősebb csapatok ismérve. Megkoronáztuk az első három mérkőzést. Viszont innentől kezdve nincsen apelláta, senki nem hivatkozhat semmire. Aki így tud küzdeni, hellyel-közzel még futballoztunk is, az nem hivatkozhat semmire. Nyilván lesznek hullámvölgyek, de ennek a meccsnek a tapasztalatai segítenek majd átvészelni. Ez a csapat megérett arra, hogy a bajnoki cím legyen a célja. Három forduló alatt ledolgoztunk hét pont hátrányt. Egyszer ennél nagyobbat elherdáltunk, de egy tetemesnek mondhatót hoztunk be utána. Nyilván sokan akarnak majd tenni ellene. Nem akarjuk alább adni, de tanulhattunk, sokan féltenek bennünket az ősz miatt. De ez nem lesz, most minden más. nagyon boldog vagyok most, kicsit talán túlzottan optimista is, de a csapatnak is ezt sugallom, ez nem kincstári optimizmus, hanem az elvégzett munka és a tudásuk egyvelege adja."

– Mit terveztek? Emberhátrányban rögtön gólt kapott a csapat.
"Az valóban nem jött jól, van hova fejlődni. Nyomatékosítottam, hogy ezen a talajon becsúszhat bármi, tehát csak olyanért kapjunk sárga lapot. Szalai megcsinálta, hogy odament kakaskodni. Nevetséges volt, én három naponta nem játszottam volna, ha ezért sárgát, pirosat adnak. Bogdány kiállításakor állítólag az ellenfelet sértette meg. lassan ott tartunk, hogy szende szüzeknek kell a focipályára kimenni, akkor lesznek ilyen 2-2-k meg 0-0-ák, mert csak steril jó fiúkat nevelünk. Nem léptük át a sportszerűtlenség határát. De Bogdányt be akartam állítani, a gyorsasága sokat ért volna ezen a talajon, így viszont kiiktatta magát a meccsből. Azt beszéltük meg a szünetben, milyen szerkezetben próbálkozunk 10 emberrel megállítani az ellenfél támadásait, hogy megyünk át ellentámadásba. Azt szerettem volna, ha a játék olyan mederben folyik tovább, mint az első félidőben, ha nem szorulunk be. Nem is történt ilyesmi."

– És három csatárral támadtak a második félidőben is.
"És még kemény Tomin gondolkodtam, hogy beküldöm negyediknek, csak Bognár nagyon elfáradt és stabilizálni akartam a csapatot. Aztán végül nem is kellett volna, mert az ellenfélből is kiállítottak egy játékost, de jobb volt így hagyni, a saját játékunkat játszottuk. Utólag örülök, hogy lejátszottuk a meccset, mert óriási lökést kell, hogy adjon és első helyen húsvétozhattunk."

– Szegeden pikáns összecsapásra van kilátás, az itteni történések tudatában.
"Nem foglalkozom vele. Akik megcsinálták a balhét, már nincsenek is a szegedi futball kötelékében, így nem érdekel. nem vagyok egy mimóza, de itt is az első percben már azt éltették a barcikaiak, hogy nekem 15 éve kettős nyílt törésem volt a pályán. Itt tart az ország. nem érdekel Szegeden semmi. Elutazunk, előtte ott edzünk, arra várjuk szeretettel a szegedi szurkolókat is, nem a neten kell üzengetni. A győzelemért utazunk."