Egyéb sportok

Vasárnap a jégtáncosok kűrjével zárult a műkorcsolya Ob

Senior kategóriában a férfiaknál mindössze két induló volt, a rövid program után még Simon István tanítványa, a korábban Vidrai Szabolccsal is edző Forgó Kristóf vezetett, ám előnye nem volt elég a bajnoki cím megszerzéséhez, Markó Márton, a Vasas korcsolyázója kűrjével megelőzte. Forgó még junior kategóriában versenyzik, de rajta kívül nem indult junior versenyző az OB-n, így annak a kategóriának nem is tartottak versenyt. Advanced Novice fiúknál szintén egy Vasas színeiben versenyző sportoló, Böröcz Máté nyert, az ezüstöt Alexander Borovoj, a bronzérmet Csernoh András szerezte meg.

A felnőtt nőknél a három induló sorrendje ugyanaz volt a rövid programban és a kűrben is. Chelsea Rose Chiappa nyert a második helyezett Borbély Regina, és a harmadik Szolga Annamária előtt. Junior kategóriában a dobogó legfelső fokára a MAC versenyzője, Szombathelyi Eszter állhatott, megelőzve a Vasast képviselő Kovács Vandát és Viktória Chiappát. Ebben a két kategóriában tiszta tripla ugrás nem született, ám figyelemre méltóbb volt az advanced novice lányok produkciója, akik koruk miatt nem indulhattak még junior vagy felnőtt kategóriában. Tóth Ivett a rövid program után ugyan még csak második volt, de a várakozásoknak megfelelően kűrjével az élre ugrott. Mögötte Kántor Georgina lett a második, a bronzérmet a Jégvirág SC-s Havasi Dorka vihette haza. Az Amerikában edző Rozgonyi Kloé sajnos nem indult. Tóth 104.85 pontjával megnyerte volna a junior versenyt, és a felnőtteknél is megelőzte volna Szolga Annamáriát, miközben a másik két versenyzőtől sem lett volna messze. Kántor 97.64 pontja a 7 főt számláló junior mezőnyben a 4. helyre lett volna elég.

A jégtáncosoknál várható volt a végeredmény, mind a rövid táncot, mind pedig a kűrt a Nagy Zsuzsanna, Fejes Máté páros nyerte, összesítésben 12,91 ponttal előzve meg a Turóczi Dóra, Major Balázs kettőst. Junior kategóriában hét pár indult, a verseny a Sportoszág egyesületet képviselő Merkvart Szidónia, Lukács Ádám győzelmével zárult, mögöttük a Szemes Adrienn, Szénási Dániel duó lett az ezüstérmes, a bronzérmet Török Viktória, Szénási Martin páros szerezte meg. A negyedik helyen a kűrben meglepetésre harmadik helyet elérő Staudt Réka, Staudt Máté végzett.

Páros műkorcsolyát nem rendeztek, egyetlen párosunk, a nemrég összeállt Silja Dos Reis, Magyar Márk kettős nem indult.