KerékpárParis 2024

Vas Kata Blanka olimpiai negyedik lett a mezőnyversenyben

Kép forrása: MTI/Czeglédi Zsolt

Vas Kata Blanka egészen elképesztő versenyzéssel az utolsó méterekig harcban volt a mezőnyversenyben az olimpiai éremért. De végül negyedik lett Valter Attilához hasonlóan.

A 158 kilométeres, 1700 méter szintemelkedésű vasárnapi viadalon Vas végig remekül versenyzett. Az utolsó húsz kilométerre a sportági sprinterlegenda holland Marianne Vosszal ketten maradtak elöl.

A magyar versenyző hosszú ideig szökésben volt a holland Vos-szal. Négy kilométerrel a vége előtt fogták be őket ketten és a négy főre duzzadt csoportból ekkor az amerikai Kristen Faulkner ellépett és megnyerte az olimpiát.

Az érmekért így végül hárman sprinteltek és célfotó döntött köztük. A második a holland Marianne Vos lett, míg a belga Lotte Kopecky a bronzérmes. Vas Kata Blanka a negyedik helyet szerezte meg. Nagyjából 10 centivel lemaradva a többektől.