Változások a kézilabda válogatottak élén
Elek Gábor, a Ferencváros vezetőedzője
A fenti döntést Kocsis Máté, a Kézilabda-szövetség elnöke ismertette sajtótájékoztatón, mint kiderült, Pálinger Katalin, a női kézilabdáért felelős alelnök javasolta a két szakembert. Az elnökség megállapodása értelmében a mindenkori kapitánynak életvitelszerűen Magyarországon kell tartózkodnia.
A felkérést a szakemberek elfogadták, négy meccsre vállalják a közös munkát egyelőre, cél, hogy visszaadják a sportágba vetett hitet, mielőtt végleges megoldást találnak. Németh András, a női válogatott előző kapitánya december közepén, a sikertelen világbajnokság után mondott le.
Amit az elnökség még elfogadott: tudományos munkacsoport felállítása, komoly utánpótlásrendszer fenntartása, szabályozni kell a hazai és külföldi játékosok arányát a bajnokságban, illetve fontos szempont, hogy a válogatottak több időt tölthessenek majd együtt a sikeres felkészülés jegyében.
Elek Gábor annak ellenére vállalta a felkérést, hogy korábban nyiltan hagsúlyozta, nem kíván szövetségi kapitány lenni, de mint elmondta, ez egy fontos üzenet, hogy a sportágért a két legnagyobb rivális mestere és az egész szakma összefog.
A férfi kapitány ügyében:
Az elnökség álláspontja szerint Talant Dujsebajev nem felel meg a fenti elveknek, hiszen nem él Magyarországon, közös megegyezéssel távozik a férfi válogatott szövetségi kapitányi posztjáról.
Marosi László a férfi szakágért felelős elnökségi tag szerint Dujsebajev remek szakember, akinek köszönet jár a munkájáért, a felvetésre, miszerint miért nem vétózta meg az utazó Eb-keretet az elnökség, azt felelte, hogy ilyen soha nem fordulhat elő, ez a kapitány hatásköre.
Új kapitány egyelőre nincs, hiszen nagyon friss a döntés.
Mocsai Lajos, a szövetség tiszteletbeli elnöke is szót kapott, elmondása szerint megengedhetetlen, hogy egy kapitány egy kvalifikációs tornán kísérleti csapattal vegyen részt.