Kerékpár

Valter Attila javított összetettben a Vueltán

Kép forrása: Getty Images

Az ausztrál Kaden Groves nyerte szombaton a Vuelta a Espana országúti kerékpáros körverseny 14. szakaszát, melyen az összetett élcsoportjában nem változott a sorrend, Valter Attila pedig a mezőnnyel együtt az 53. helyen ért célba.

A Villafranca del Bierzo és Villablino közötti, 200,5 kilométeres etapon egy harmadik és egy első kategóriás hegy várt a kerekesekre, az utolsó emelkedő után azonban még 17 kilométernyi lejtmenet, illetve sík rész állt a mezőny előtt.

Az első ötven kilométer után hatfős szökevénycsoport alakult ki, de a második, 22,8 kilométeres kaptató alján már csak alig több mint egy perc volt az előnyük, majd 19,5 kilométerrel a cél előtt be is fogta az utolsó szökevényt az esélyesek csoportja, amelyben ott volt Valter is.

A lejtős rész elején a háromszoros győztes, most az összetett második helyén álló szlovén Primoz Roglicnak technikai problémája akadt, így csapattársa, Dani Martínez kerékpárjára ült át és azon ment el a célig.

A szakasz végén mezőnyhajrá döntött: ezt az Alpecin Deceuninck remekül vezette fel Kaden Grovesnek, akit szorosan követett Valter csapattársa, a pontversenyben éllovas Wout van Aert, különcsatájukat végül előbbi nyerte. Az összetettért harcolók mindannyian a főmezőnnyel együtt értek célba.

A Visma-Lease a Bike magyar bajnok bringása a győztesével azonos idővel az 53. helyen zárt, összetettben pedig egy pozíciót javítva 34.