Magyar foci

Vadócz, Feczesin és Leandro volt a hét gólfelelőse – Légióskörkép

""

AUSZTRIA

Az Osztrák Bundesliga 15. fordulójában Sáfár Szabolcs 90 percet kapott, Szabics Imrét pedig a 94. percben cserélték le a Sturm Grazban.

Osztrák Bundesliga, 15. forduló:
Wacker Innsbruck – Austria Wien 0-3 (Sáfár Szabolcs védte a hazaiak kapuját)
Admira – Sturm Graz 1-2 (Szabics Imre a 94. percig volt pályán, ekkor lecserélték.)

BELGIUM

A Belga Pro League 15. fordulójában egyetlen magyar légiósunk sem lépett pályára.

Belga Pro League, 15. forduló:
Genk – Mons 5-1 (Köteles László nem kapott lehetőséget)
Anderlecht – Club Brugge 6-1 (Juhász Roland kispados volt)
Lierse – Beerschot 1-3 (Bodor Boldizsár nem volt a keretben.)

CIPRUS

A ciprusi bajnokság 9. fordulójában Leandro győztes gólt szerzett az Omonia Nicosia Alki Larnaca elleni meccsén.

1. Division, 9. forduló:
Omonia – Alki 1-0 (Leandro szerezte csapata győztes gólját a 72. percben, öt perc múlva lecserélték.)

Íme Leandro gólja a meccs összefoglalójában:

DÁNIA

A dán Superligában Vadócz Krisztián végig a pályán volt az OB SønderjyskE elleni 5-0-s győzelme alkalmával és ő szerezte csapata ötödik gólját.

1. Division, 16. forduló:
OB – SønderjyskE 5-0 (Vadócz Krisztián végig a pályán volt, csapata ötödik gólját ő szerezte.)

ANGLIA

Az angol Premier League egyetlen magyarja, Gera Zoltán csereként lépett pályára a West Brom Wigan elleni meccsén.

Premier League, 11. forduló:
Wigan – West Brom 1-2 (Gera Zoltánt a 68. percben cserélték be.)
Championship, 16. forduló:
Blackpool – Bolton 2-2 (Bogdán Ádám védte a Bolton kapuját)

GÖRÖGORSZÁG

A görög SuperLeague-ben a hétvégén Fülöp Márton védte az Aszterasz Tripolisz kapuját a Pantrakikosz ellen.

Super League, 10. forduló:
Pantrakikosz – Aszterasz Tripolisz 1-0 (Fülöp Márton védte a vendégek kapuját.)

NÉMETORSZÁG

Szalai Ádám végig a pályán volt a Mainz csapatában, Hajnal Tamás és Huszti Szabolcs ugyan mindkettten játszottak a Stuttgart és a Hannover meccsén, a pályán nem volt alkalmuk összefutni, Stieber Zoltánt pedig a 15. percben sérülés miatt kellett lecserélni.

Bundesliga, 11. forduló:
Greuther Gürth – Mönchengladbach 2-4 (Stieber Zoltánt a 15. percben le kellett cserélni)
Stuttgart – Hannover 2-4 (Hajnal Tamás a 75. percben állt be csereként, Huszti Szabolcsot a 46. percben lecserélték.)
Mainz – Nürnberg 2-1 (Szalai Ádám végig a pályán volt.)

IZRAEL

Az izraeli Ligat HA’AL-ban kikapott Hrepka Ádám csereként állt be a Bnei Jehudába, Lencse László nem lépett pályára.

Liga HA’AL, 9. forduló:
Hapoel Ramat Gan – Ironi Kiryat Shmona 1-1 (Lencse László nem játszott.)
Bnei Yehuda – Maccabi Netanya 3-0 (Hrepka Ádám a 80. percben állt be.)

""

OLASZORSZÁG

Tőzsér Dániel kezdő volt a Serie A 12. fordulójában a Napoli ellen a Genoában, Feczesin Róbert pedig gólt szerzett az Ascoliban.

Serie A, 12. forduló:
Genoa – Napoli 2-4 (Tőzsér Dániel a 61. percig volt a pályán.)
Serie B, 11. forduló:
Bari – Reggina – hétfő, 20.45
Ascoli – Livorno 1-4 (Feczesin Róbert szerezte csapata egyetlen gólját és kihagyott egy tizenegyest, végig a pályán volt.)

Íme Feczesin gólja és kihagyott büntetője a meccs összefoglalójában.

OROSZORSZÁG

Dzsudzsák Balázs végig a pályán volt a győztes Dinamóban és gólpasszt adott a Priskin Tamással felálló Alania ellen. Koman Vladimir is kezdő volt a Krasnodarban.

Premjer Liga, 15. forduló:
Dinamo Moszkva – Alania 2-0 (Priskin Tamást a 61. percben cserélték le., a gólpasszt adó Dzsudzsák Balázs végig játszott.)
Szpartak Moszkva – Krasnodar 2-0 (Koman Vladimir az 59. percig volt pályán)

Íme Dzsudzsák gólpassza:

HOLLANDIA

A holland bajnokság 12. fordulójában Babos Gábor, Kádár Tamás és Németh Krisztián lépett pályára a magyar légiósok közül.

Eredivisie, 12. forduló:
Feyenoord – Roda 5-2 (Kádár Tamás és Németh Krisztián is kezdő volt, utóbbit az 55. percben lecserélték.)
ADO Den Haag – AZ 2-2 (Horváth Gábor kispados volt)
NEC – Heracles 3-2 (Babos Gábor védte a nijmegeniek kapuját.)