Utolsó pillanatban egyenlített a Real, kikapott az Ajax

Az olasz drukkerek egy szenzációs élőképpel köszöntötték a csapatukat, a Milanra rá is fért ez a lélekemelő látvány, mert Madridban elég simán kikapott, a hétvégén pedig otthon bukott rangadót a Juventus ellen. A harmadik percben Higuaín jegyezte a meccs első lövését, 16 méterről célozta meg a bal alsót, de Abbiati kitolta a labdát.

Az első meccsen szabadrúgásgólt szerző, és a gólokat mostanság ipari mennyiségben szállító Cristiano Ronaldo a nyolcadik percben hallatott először magáról, de balos maszatolása elég gyengére sikerült, ki is fütyülte a San Siro népe. Két perccel később Pepe maradt üresen egy szabadrúgás után, de fejese a kapu fölé pattant, nagy helyzet volt. A másik oldalon Boateng lőtt 15 méterről, de a középre tartó labdát Casillas elcsípte.

A 12. percben Di María futotta le Zambrottát, ide-oda tologatta a labdát, végül óriási ziccerben úgy lőtt, hogy a labda a jobb kapufát is érintve ment mellé. Továbbra is a Real játszott veszélyesebben, Sergio Ramos megpattanó beadása után Pirlo előbb Higuaín fejesét mentette a gólvonalról, majd Di María ismétlését is blokkolta. Az első félidő felénél a Milan is mutatott valamit, Boateng tette a legjobb ütemben a labdát Ibrahimovic elé, aki éles szögből laposan próbálta meglepni Casillast, de a kapus nyerte a párharcot.

A 37. percben Ibrahimovic túljárt Casillas eszén, de gól így sem lett a helyzetből, Ronaldinho passza után a svéd torony átemelte a labdát a rossz ütemben kifutó kapus fölött, de jó egy métert tévedett. Az első félidő utolsó percében egy eladott labda után építkezhetett a Real, Di María szépen látta meg a védők közé bemozduló Higuaínt, aki egy átvétel után kilőtte a jobb alsót (0-1).

Cristiano Ronaldo óriási bombájával indult a második félidő, Abbiati nagy vetődéssel tolta ki a labdát a bal felső elől, a másik kapu előtt Ronaldinho és Boateng várt egymásra egy lepattanó után, így odalett a nagy helyzet. A Milan elég vérszegénynek tűnt támadásban, de a 68. percben mégis sikerült egyenlítenie: Pepe ügyetlenkedése után Ibrahimovic lódult meg a bal szélen, a beadásánál Casillas rosszul ért a labdába, a csereként beállt F. Inzaghi pedig – szokásához híven – ott volt, és a hálóba bólintott (1-1). Inzaghi ezzel még nem fejezte be, a 78. percben lesről rajtolt Gattuso hosszú labdájára, a partjelző azonban nem jelzett, a Milan-drukkerek kedvence pedig a felugró Casillas alatt a hálóba pöckölte a labdát (2-1).

Úgy tűnt, a Milan miatt Mourinho elveszti veretlenségét a Realnál, de a 94. percben két csere öszehozta az egyenlítést, Benzema passza után Pedro León úgy lőtte el a labdát, hogy az Abbiati lábai között került a kapuba (2-2).

A Real a döntetlennel továbbjutott, a Milannak viszont még viaskodnia kell az Auxerre-rel és az Ajaxszal. Inzaghi a 69. és a 70. nemzetközi kupagólját szerezte a Real ellen, amivel megelőzte a korábbi rekorder Gerd Müllert, és a még aktív Raúlt.

A pont nélkül álló Auxerre egy megpattanó lövéssel szerzett vezetést az Ajax ellen, a hollandok pedig csak a 79. percben tudtak válaszolni, amikor Alderweireld bólintott a bal alsóba egy szöglet utáni beadást követően. A végén mégis a franciák örülhettek, egy gyorsan elvégzett szabadrúgás után az Ajax-védelem elaludt, Langil pedig a hosszú sarokba gurított, amivel visszajöttek az Auxerre továbbjutási reményei.