Egyéb sportok

Úszó EB: minden idők legsikeresebb magyar szereplése

Az úszó EB zárónapjának első magyar érmét Hosszú Katinka szerezte meg 200m női pillangón, 2:07.28-cas időeredménnyel hozta el az aranyat Jakabos Zsuszanna elől, aki 2:07.86-tal lett a második.

Dupláztunk 400 méteres férfi vegyesúszásban is: Cseh László a szám győzteseként pályafutása során megszakítás nélkül az ötödik aranyát szerezte ebben a számban, sőt „úszástörténeti” rekordot is felállított, amennyiben tizenegyedik EB-aranyát gyűjtötte be. Cseh mögött a második helyet Verrasztó Dávid szerezte meg, csakúgy mint 2010-ben a budapesti EB-n.

A 400m női gyors döntőjébe is két magyar jutott, de érmet nem sikerült megkaparintanunk. Risztov Éva, aki 2002-ben ebben a számban Európa-bajnok volt, most a negyedik helyen ért célba. Kapás Boglárka pedig Risztov mögött az ötödik lett.

Hatodik helyen zárt a nők 4×100-as vegyesváltója 4:07.19-es idővel. A váltó tagjai Verrasztó Evelyn, Sztankovics Anna, Jakabos Zsuzsanna, Hosszú Katinka voltak. A férfiaknál ugyanebben a számban a Bernek Péter, Gyurta Dániel, Cseh László, Kozma Dominik összeállítású váltó 3:34.57-es idővel a harmadik helyen zárt, még egy bronzzal gazdagítva a magyar éremtáblázatot.

""

A magyar csapat minden idők legeredményesebb kontinensviadalát zárta: 9 arany-, 10 ezüst- és 7 bronzéremmel végzett a debreceni úszó Európa-bajnokság éremtáblázatának élén. Az idei EB-t megelőző legsikeresebb európai tornánk az 1954-es torinói  viadal volt, ahol nyolc aranyérmet gyűjtöttek úszóink.

Orbán Viktor miniszterelnök szerint történelmet írt a magyar úszósport."Az egész ország megemeli a kalapját úszóink előtt, önbizalmat és tartást ad az ilyen siker, amilyet elértek ezen az Európa-bajnokságon. Németországot bármilyen sportágban megverni mindig nagy dolog, s Európa élén végezni az éremtáblázaton, ahogyan az most történt, hallatlan dicsőség. Ilyen történelmi sikerek kellenek Magyarországnak" – nyilatkozott a kormányfő a vasárnapi döntőket követően.

Az éremeső önmagáért beszél. A közelgő olimpia előtt, ahol jól lehet nemcsak Európa legjobbjai ugranak a medencébe ez óriási fegyvertény. Visszatértünk az öreg kontinens úszósportjának élmezőnyébe, úszóink megmutatták mire képesek. Nem kizárt, hogy világviszonylatban is elfoglalhatja ez a csapat a jól megérdemelt helyét. Köszönjük!