Úszás

Úszó Eb: Kapás Boglárka aranyat nyert 400 gyorson!

Kapás Boglárka aranyérmet nyert 400 méter gyorson vasárnap a koppenhágai úszó rövidpályás Európa-bajnokság zárónapján. Egy ideig úgy tűnt, a német Sarah Koehler jól tartja magát és erős kezdésének meglesz a gyümölcse. Azonban jött a „bogis" hajrá és Kapás Boglárka állhatott a dobogó legfelső fokára.

Kenderesi Tamás bronzérmet nyert 200 méter pillangón vasárnap a koppenhágai úszó rövidpályás Európa-bajnokság zárónapján. Az orosz Kharlanov már az első másodpercektől kezdve vezette a mezőnyt, hatalmas tempót diktált és nem fáradt el a végéig. Cseh László a táv első felében jól tartotta magát, azonban 100 méter környékén elkezdett lemaradni, végül az ötödik helyen csapott célba. Nem úgy Kenderesi Tamás, aki óriási hajrát bemutatva úszott fel a dobogó harmadik fokára.

A férfi 100 méteres gyorsúszás döntőjében két magyarnak is szurkolhattunk. Kozma Dominik végül hatodik, Németh Nándor pedig nyolcadik lett.