Egyéb sportok

Úszás – Japán tarolt a tokiói VK-n

Befejeződtek a Nemzetközi Úszószövetség által rendezett rövid pályás világkupa-sorozat legutóbbi állomásának küzdelmei. A Tokióban lebonyolított versenyeken harmincnégy számban hirdettek győztest.

A legeredményesebb nemzet japán lett, a rendező ország versenyzői összesen tizenhat elsőséget hódítottak el. A szigetország mellett az Egyesült Államok, Ausztrália, Svédország, Brazília, Dál-Afrika, Hollandia, Németország valamint Ausztria úszói szereztek még aranyérmet.

Duplázni összesen nyolc úszó tudott. A kétszeres győztesek között van dél-afrika kiválósága, Roland Schoeman, aki már az idei Brit Nemzetközösségi Játékokon is szép eredményeket ért el.

A legeredményesebb úszó a japán Aya Terakawa lett, aki a nők mezőnyében mind a három hátúszó távon (50, 100 és 200 méter) diadalmaskodott. Ráadásul 100 méteren egyéni legjobbjával nyert a japán hölgy, 0:56,90-es idővel csapott a célba.

A férfiaknál egyetlen induló sem tudott háromszor a dobogó legfelső fokára állni. De csúcsdöntéseknek férfiak versenyein is tapsolhattak a nézők, például Matsuda a 200 pillangót új japán rekorddal (1:50,64) nyerte.