Egyéb sportok

Úszás – A kínaiak voltak a legjobbak a pekingi VK-n

Az úszók rövid pályás világkupa-sorozatának második állomásának Peking adott otthont október 12-13-án. A versenyen messze legeredményesebben a kínai úszók szerepeltek. A házigazdák válogatottja a megszerezhető harmincnégy aranyérem több mint harmadát, egészen pontosan tizenkettőt gyűjtött be. A kínaiak főként a hosszabb távokon remekeltek, hiszen a férfi és női 400 gyors, a női 400 vegyes és 800 gyors mellett a férfi 1500 gyors döntőjét követően is kínai versenyző állhatott a dobogó legmagasabb fokára.

Nem panaszkodhatnak azonban a dél-afrikai versenyzők sem, ők hét elsőséget szereztek. Érdekesség, hogy úszóik közül hárman tudtak duplázni. Van der Burgh 50 mellen és 100 mellen győzött, Schoeman 50 gyorson és 50 pillangón nem talált legyőzőre, míg Townsend 100 vegyesen és 200 gyorson bizonyult a legjobbnak.

A további tizenöt aranyérmen hat ország osztozott. Brazília és Svédország négy-négy első helyet szerzett, az Egyesült Államok versenyzői tiszteletére három alkalommal csendült föl az amerikai himnusz, Japán két győzelemnek, míg Hollandi és Oroszország egy-egy diadalnak örülhetett.