Kós Hubert hajszállal maradt le a dobogóról 200 méter vegyesen

Mindössze 12 század hiányzott az éremhez.

Kós Hubert negyedik lett 200 méter vegyesen a kazanyi rövidpályás úszó Európa-bajnokság pénteki versenynapján.

A 18 éves magyar versenyző az elődöntőből egyéni csúccsal (1:54.47), összesítésben az ötödik idővel kvalifikált a fináléba, ahol az idejéből még bőven tudott faragni, így 1:52.87 perces junior Európa-csúccsal csapott célba, mindössze 12 századdal lemaradva az éremről, mígSzabó Szebasztián és Ugrai Panna is döntőbe jutott a kazanyi rövidpályás úszó Európa-bajnokság pénteki versenynapján.

A tatár fővárosban már két aranynál járó Szabó - aki szerdán 100 méter pillangón, csütörtökön pedig 50 méter gyorson diadalmaskodott - ezúttal fő számában, 50 méter pillangón volt érdekelt az elődöntőben, amelyet 22.00 másodperces Európa-bajnoki csúccsal nyert, ez nem sokkal marad el saját országos rekordjától (21.86).

A győriek 25 éves versenyzője a legjobb idővel várhatja a szombati finálét.

Ugrai Panna 200 méter vegyesen harcolta ki a döntős szereplést, a 17 éves versenyző javított az előfutamban elért idején és 2:09.58 perccel, hatodikként jutott a legjobb nyolc közé.