Tenisz

US Open: megvan a tizedik, négy szetben nyert Djokovics Federer ellen

A döntő alapos csúszással kezdődöt, ugyanis az időjárás miatt nem lehetett időben kezdeni a mérkőzést.

Az első játszmában Djokovics 1:1 után rögtön brékelt, majd a svájci visszavette az adogatását, de 3:3-nál újra rontott Federer, Djokovics be is húzta az első játszmát.

A második játszma vége igen kalandosra sikerült, a szerb rengeteg bréklabdát hárított, de Federernek sikerült egyenlítenie. A harmadik szet egy korai brék után lett a szerbé, majd a negyedikben ezt kétszer is megetette Djokovics, egy adogatást még visszavett Federer, de 6:4-re elbukta a játszmát.

""

A szerb világelsőnek végül a 3 órára és 23 percre volt szüksége, hogy pályafutása tizedik GS-győzelmét is megszerezze, a US Openen pedig 2011 után a másodikat. A szerb klasszisnak a GS-tornákat tekintve eddig az idei a legjobb éve. A Roland Garros kivételével minden nagy tornát megnyert, ott a döntőbe jutott.

US OPEN (42 300 000 dollár, kemény pálya)