Újraindult az eljárás a La Liga-vezér ellen: súlyos következményei is lehetnek az ügynek
Akár egyéves eltiltás vagy a La Liga éléről való végleges eltávolítás is fennáll, mint lehetséges szankció.
Komoly jogi nyomás alá került Javier Tebas: a spanyol Sportdöntőbíróság (TAD) újra megnyitotta az eljárást a La Liga elnöke ellen, miután felmerült, hogy bizalmas barcelonai adatokat hozott nyilvánosságra.
Az ügy alapját egy 2025-ben benyújtott, mintegy 50 oldalas dokumentum képezi, amely szerint Tebas több szabályt is megsérthetett, és nem tartotta be az elvárt semlegességet, amikor érzékeny klubinformációkat publikált a La Liga hivatalos felületén.
A vizsgálat korábban februárban már elakadt, most azonban új lendületet kapott.
>> Ez is érdekelheti <<<
https://sport365.hu/la-liga-tebas-lestechnologia-rendszer-modositas/
A TAD a következő lépésként kijelöl egy vizsgálóbiztost, Tebasnak pedig tíz napja lesz arra, hogy hivatalosan reagáljon a vádakra. Ha ezt nem teszi meg, az akár a vádak hallgatólagos elismerésének is minősülhet.
A lehetséges következmények súlyosak: az eljárás végén Tebas akár figyelmeztetést is kaphat, de szóba kerülhet egyéves eltiltás vagy akár végleges eltávolítás is a La Liga éléről.