Spanyol foci

Újraindult az eljárás a La Liga-vezér ellen: súlyos következményei is lehetnek az ügynek

Kép forrása: Oscar J. Barroso / AFP7 via Getty Images

Akár egyéves eltiltás vagy a La Liga éléről való végleges eltávolítás is fennáll, mint lehetséges szankció.

Komoly jogi nyomás alá került Javier Tebas: a spanyol Sportdöntőbíróság (TAD) újra megnyitotta az eljárást a La Liga elnöke ellen, miután felmerült, hogy bizalmas barcelonai adatokat hozott nyilvánosságra.

Az ügy alapját egy 2025-ben benyújtott, mintegy 50 oldalas dokumentum képezi, amely szerint Tebas több szabályt is megsérthetett, és nem tartotta be az elvárt semlegességet, amikor érzékeny klubinformációkat publikált a La Liga hivatalos felületén.

A vizsgálat korábban februárban már elakadt, most azonban új lendületet kapott.


>> Ez is érdekelheti <<<

https://sport365.hu/la-liga-tebas-lestechnologia-rendszer-modositas/


A TAD a következő lépésként kijelöl egy vizsgálóbiztost, Tebasnak pedig tíz napja lesz arra, hogy hivatalosan reagáljon a vádakra. Ha ezt nem teszi meg, az akár a vádak hallgatólagos elismerésének is minősülhet.

A lehetséges következmények súlyosak: az eljárás végén Tebas akár figyelmeztetést is kaphat, de szóba kerülhet egyéves eltiltás vagy akár végleges eltávolítás is a La Liga éléről.