Újra megvillant a Barcelona csodatriója – videó

Barcelona-Villarreal 4-1 (2-1)

Az FC Barcelona 90. 463 néző előtt fogadta a Camp Nouban a Villarrealt alakulatát.

A Barca négy meccs óta nem talált legyőzőre, a „sárga tengeralattjáró” pedig három forduló óta veretlen.

A katalán labdarúgók lába nem remegett meg, és jól kezdtek. A 21. percben a brazil csodagyerek Neymar Jr. jókor volt jó helyen, és bokából csodásan elpasszolta a labdát a hálóőr mellett. Erre még volt válasza a vendégeknek. A 32. minutumban a kongói centert, Cedric Bakambut ugratták ki, aki Ter Stegen kapusra vezethette rá a labdát és kegyetlenül ki is használta a ziccert.

Még a félidő előtt sikerült az FCB-nek visszavennie a vezetést, az argentin zseni, Lionel Messi révén. Egy káprázatos szóló után a gránátvörös-kékek klasszisa tizenhatról egy tökéletesen pontos lövéssel vette be az ellenfél hálóját.

A fordulást követően az MSN harmadik tagja, Luis Suárez sem akart lemaradni csatártársaitól… A 69. percben eljött az "uru" gólgép ideje és egy már-már tipikus Suárezes gólnak köszönhetően két védővel a nyakán, rábombázta a labdát a kapura, a kapus csak belekapni tudott, és már is kettő volt közte. Vélhetően felhúzták az egyenlítéssel a Barcát, akik meg sem álltak a negyedik góljukig.

A 82. percben Messi büntetőből volt eredményes, beemelte a labdát, megalázó módon értékesítette a jogos tizenegyest, beállítva a 4-1-s kiütéses végeredményt.

Atletico Madrid-Eibar 1-0 (0-0)

A „Matracosok” Saúl Níguez remekbeszabott találatával 1-0 arányban megszerezte a kötelező győzelmet a Vicente Calderónban. Az uruguayi bekk, Diego Godin futott el a bal szélen, bepasszolta középre a labdát, amit középen zseniálisan átléptek, a fiatal spanyol csillag Saúl villant, tizenhat méterről szembe a kapuval futtából ballal gyönyörű gólt ragasztott a jobb alsó sarokba, ezzel beállítva a végeredményt.

Egyébként parázs csata volt hét sárgával, volt egy kiállítás is az Atletinél, Godin a 89. percben kapott egy sárgát, és annyira belejött a lap gyűjtögetésébe, hogy három percre rá megkapta a másodikat is, így mehetett zuhanyozni.

Barcelona: komoly fordulat Messi ügyében " NEMZETKÖZI FOCI › Spanyol foci

Az argentin klasszissal szerződést hosszabbítana a Barca.

A végjáték izgalmasra sikeredett, adok-kapokkal, helyzetekkel itt is, ott is… Összességében Diego Simeone gárdája megérdemelten szerezte meg a győzelmet.

Az Atletico ezzel a sikerrel bebetonozta magát a harmadik pozícióra, a negyedik Sevillával szemben.